Proč se Renault Zoe stal bestsellerem mezi elektromobily?

S počtem více než 30 000 prodaných kusů se Renault Zoe stal nejprodávanějším elektrickým vozem v Evropě a jeho nová verze je nyní v prodeji i u nás. Proto se podíváme na to, čím vlastně poráží konkurenci.

Futuristický design a interiér

Po stránce exteriéru vůz na první pohled zaujme svým futuristickým vzhledem. Tvary karoserie jsou oblé, nezvyklé a líbivé. Na první pohled zaujmou modré prvky v předních a zadních světlometech a malé nasávací otvory v přídi vozu. Celý vůz je mírně zvednutý, kvůli bateriím umístěným v podvozku, což však na vzhledu nijak neubírá.

Interiér vozu je překvapivě prostorný na to, že se jedná o vůz malé třídy B. Tradiční budíky nahradil futuristický úzký displej s velmi jednoduchým a přehledným uspořádáním. V levé části se zobrazuje dojezd společně s úrovní nabití akumulátorů. V závislosti na tom, jestli z nich zrovna čerpáte, nebo naopak doplňujete, dochází ke změně barvy a směru šipek. Pravá část je poté vyhrazena palubnímu počítači, na kterém jsou k nalezení všechny podstatné informace.

Vnitřní plasty působí kvalitně, i když poměrně tvrdě. Rozhodně však nevzbudí laciný dojem.

Zajímavost: Kufr nabízí 338 litrů úložného prostoru, což je více, než má velká část běžných vozů třídy B.

Klidná a naprosto tichá jízda

Od elektrického pohonu se samozřejmě tichá jízda očekává, nový Renault Zoe ji však díky kvalitnímu odhlučnění kabiny přivádí k dokonalosti. Auto jen tiše bzučí a kola se s šuměním odvalují po silnici.

TIP: Pokud vás tento populární model zaujal, podívejte se na nabídku nového Renaultu Zoe u autorizovaného prodejce TUkas a sjednejte si zkušební jízdu.

Co se týče jízdních vlastností, je třeba počítat s klasickým nešvarem elektromobilů. Vůz naprosto postrádá setrvačnost, tedy jakmile povolíte nohu z plynu, automaticky začne ztrácet na rychlosti. V tomto ohledu však může být výhodou, že brzdový pedál budete používat jen minimálně.

Výkon vpředu umístěného motoru dosahuje hodnoty 68 kW. Zrychlení je poměrně svižné a ideální do městských křižovatek.

TIP: Zaujalo vás toto auto? Podívejte se na shrnutí recenzí Renaultu Zoe.

Baterie a dojezd na jedno nabití

Kapacita baterie je tím, co vás naprosto nadchne. Elektromobil nové generace s kapacitou akumulátorů až 41 kWh vám umožní průměrný maximální dojezd až 300 km v ECO režimu na jedno nabití.

Všechny vozy Zoe jsou navíc vybaveny patentovanou nabíječkou. V závislosti na vybrané verzi může baterii poskytnout výkon 2 až 43 kW. Pokud použijete vhodné nabíjecí místo, můžete zajistit nabití baterie pro dojezd 120 km za pouhých 30 minut.

TIP: Podívejte se na mapu dobíjecích stanic pro elektromobily.

Fotogalerie Renault Zoe

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code