C5 Aircross Hybrid – elektrické SUV od Citroenu přijíždí

Značka Citroën v rámci Core Model Strategy, jejímž cílem je nabízet 80% modelů s elektrifikovanou verzí do roku 2023 a poté do roku 2025 u 100% modelů mimo obvyklých typů pohonu i elektrické verze, představila jejího prvního představitele, nové SUV C5 Aircross Hybrid.

Počínaje tímto novým SUV C5 Aircross Hybrid budou mít všechny další modely značky v nabídce i s elektrifikovanou verzi, což je v souladu s aktuální módou nabízet co největšímu počtu zájemců v každém segmentu a na každém trhu vozy se všemi dostupnými variantami pohonu. V roce 2020 značka Citroën přejde na rozšířenou modelovou nabídku, kdy budou vedle výkonných spalovacích motorů k dispozici i plně elektrické a hybridní plug-in verze.

SUV C5 Aircross nabízí výborný komfort zejména díky tlumičům s progresivními hydraulickými dorazy, sedadlům Advanced Comfort a 20 asistenčním systémům řízení. Nyní přichází v rámci programu Citroën Advanced Comfort® s hybridní plug-in variantou. Ta představuje možnost ujet při běžných jízdách ve 100% elektrickém režimu pomocí elektrického motoru 80 kW a další jízdu při dlouhých cestách díky benzínovému motoru PureTech 180 k a automatické převodovky ë-EAT8. Celkový kumulovaný výkon dosahuje 225 k a okamžitý točivý moment je slušných 320 Nm.

Nové SUV C5 Aircross Hybrid je díky své modularitě velmi variabilní. Nabízí vzadu 3 samostatná sklopná a podélně posuvná sedadla s nastavením sklonu opěradla a velký objem zavazadlového prostoru.
V elektrickém režimu s maximálním dojezdem 50 km má emise CO2 39 g/km1 a spotřebu 1,7 l / 100 km1.

Vůz se bude vyrábět ve Francii v závodě Rennes – La Janais vedle verzí se spalovacími motory, jichž se prodalo již více než 80 000kusů.

Cena je dosud známa pro trh ve Francii, kde je k dispozici na objednávku za cenu od 39 950 EUR. První dodávky se uskuteční na konci prvního pololetí roku 2020.

Nové SUV C5 Aircross Hybrid tak představuje nabídku pro tu část zákazníků, kteří si chtějí připlatit za možnost využívat elektrický režim ve městě pro běžné každodenní jízdy a benzínový motor v případě delších cest.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code