Čas dovolených pomalu končí. Poptávka byla po autech s velkým kufrem a dojezdem

Autem vyráží na dovolenou každoročně víc než polovina Čechů. A jejich podíl v posledních dvou letech kvůli pandemii výrazně roste.

V průběhu dovolené najede průměrný dovolenkář tisíc dvěstě kilometrů. Mezi nejoblíbenější vozy pro letní dovolenou se propracovaly karavany, obytné dodávky a kombíky.

Kromě klasických dovolených na týden i déle jsou oblíbené i prodloužené víkendy. Cílem jsou v tomto případě typicky hrady a zámky, na hory anebo návštěvy koupališť, wellness center či měst.

S ohledem na omezení volnosti pohybu, přísnějších podmínek pro ubytování a nejistotami ohledně jeho dostupnosti stále častěji mění Češi hotelové pokoje za obytné dodávky a karavany. V takovém případě se dovolená stává doslova putovní a řidiči při ní najedou v průměru přes 1200 kilometrů. Což není málo ve srovnání s tím, že většina českých řidičů neujede ročně ani 10 tisíc kilometrů. Kromě pojíždění po vlastech českých cesty karavanistů vedou hlavně k moři, nejčastěji do Chorvatska.

Oblíbeným zdrojem přivýdělku majitelů aut, vhodných pro takový způsob trávení dovolené, se tak stává i pronájem vlastního auta. Vydělat tak lze až několik set tisíc korun ročně.

 

Zdroj: HoppyGo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code