Chcete se zdokonalit se v řízení za zhoršených klimatických podmínek?

Léto bude pomalu končit a blíží se doba podzimních plískanic, dešťů a zimních náledí. Každý z nás je sice dokonalý řidič, který nikdy neudělá chybu, ale občas se stane, že auto až tak úplně neposlechne, nebo si přímo dělá co chce. V takovém případě je potřeba je zkrotit a zcela ovládnout. Ti, kteří se chtějí na podobnou situaci připravit, mají nyní možnost si svůj um a dovednosti vyzkoušet na některém z tuzemských polygonů od Mostu po Třinec, klidně ve vlastním voze a třeba i s partnerem

A pokud je vám 65 a více a jste pořád aktivní a baví vás cestovat, řídit vůz, můžete v rámci vzdělávacího programu Jedu s dobou, který pořádá Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR  pod patronací věhlasného Karla Lopraise, absolvovat zdarma.

Přihlaste své rodiče do projektu Jedu s dobou

 „Když slyším, že mám možnost si vyzkoušet třeba jízdu na vodě, smyky a mnoho dalšího, nebudu váhat ani chvíli, jdu si najít rezervaci. Už proto, že jsem si koupil nový vůz, čtyřkolku a otestovat ji v běžném provozu mohu jen částečně. Až přijde zima, chci být připraven,“ vypráví s nadšením osmašedesátiletý ekonom Miloš Šťastný ze Zlína s tím, že už láká i své aktivní kamarády raně seniorského věku.

„Nejspíš pojedu do Ostravy nebo do Třince, ale ještě to s ženou zvážíme. Proč si nezajet na výlet klidně třeba do Mostu, Jihlavy, Příbrami, Sosnové, Hradce Králové nebo Vysokého Mýta. Tam všude ta možnost je. Spojím to s aktivní dovolenou,“ těší se.

Nebojte se, jde o zábavu a poučení, nikdo vás zkoušet nebude

A kdyby si snad někdo ze seniorů myslel, že mu na zdokonalovacích testech někdo půjde „po papírech“ třeba z věkových důvodů, tak to ani náhodou.

„To skutečně ne, naší zásadou je individuální, lidský přístup, diskuse, rada, jak se za volantem chovat čím dál lépe, na věk se prostě nehledí. Naopak, ceníme si zkušeností, naši klienti se mohou navzájem obohacovat jejich výměnou,“ dodává Libor Budina koordinátor projektu.

„Přesně tak jsem to zažil,“ potvrzuje jeho pohled na věc akademický sochař Miroslav Rybička, živoucí důkaz toho, o jak smysluplný a užitečný projekt bez ohledu na věk jde.

Registrujte se právě teď

Kdo si chce vyzkoušet, jaké to je, zdokonalovat se v řízení třeba za zhoršených klimatických podmínek, má ideální možnost absolvovat kurz v hodnotě 4 000 Kč zdarma díky Fondu zábrany škod pod správou České kanceláře pojistitelů. Registrujte se na telefonním čísle 727 901 494 nebo na www.jedusdobou.cz

Zdroj: Autoklub České republiky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code