CITROËN C3 AIRCROSS dostal novou tvář

V polovině února bylo mezinárodně představen facelift SUV C3 Aircross. Nejvýraznější změna se na první pohled odehrála v přední části vozu. Výrobce uvádí, že má nyní reprezentativnější a výraznější přední část. Náš dojem je ale, s vysokou mírou zdrženlivosti, spíše rozpačitý. Podobně, jako model Nissan Juke první generace, jistě bude vyvolávat emoce a najde si své zastánce i odpůrce. Je to samozřejmě otázkou estetického cítění každého jednotlivce. Na nás ale dvě vrstvy, položené na sebe bez snahy je propojit do jednoho designově kompaktního celku, působí na rozdíl od předchozího provedení jako silná výzva k velké toleranci.

Copyright William CROZES @ Continental Productions

Po modernizaci si ale ponechává svoji siluetu, výšku a ochranné prvky. Nadále nabízí také modularitu, prostornost a výborné prosvětlení a díky novince – sedadlům Advanced Comfort, která se poprvé objevila u vozu C5 Aircross – vylepšuje také komfort na palubě.

V kabině posádku čeká nový větší 9´´ dotykový displej, nové úložné prostory zabudované do nové středové konzoly, 5 technologií konektivity a 12 technologií asistenčních systémů řízení, jako je například Head-up displej s barevným zobrazením nebo zpětná parkovací kamera se systémem TopRear Vision. Díky funkcím Grip Control® a Hill Descent Assist se nemění ani schopnost jízdy v terénu.

Copyright William CROZES @ Continental Productions

V České republice se nové SUV C3 Aircross nabízí v 6 stupních výbavy – Live, Feel, Feel Pack, C-Series, Shine a Shine Pack. Nové SUV C3 Aircross bude dodáváno s benzínovými (PureTech) a dieselovými (Blue HDi) motory

  • PureTech 110 s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6,
  • PureTech 130 s automatickou šestistupňovou převodovkou EAT6,
  • BlueHDi 110 s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6
  • BlueHDi 120 s automatickou šestistupňovou převodovkou EAT6.

Vůz je již v České republice k objednání a ceník je již k dispozici. Ceny startují na 359 900 Kč a zahrnují i prodlouženou značkovou záruku Essencial Drive 5 let nebo 60 000 najetých kilometrů.

Zdroj: Citroen, C AUTOMOBIL IMPORT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code