Citroen C4 vyjel na začátku roku. A jede stále

Modely Citroen C4 a ë-C4, patřící do segmentu hatchbacků C, byly na evropský trh uvedeny počátkem roku 2021. Za prvního půl roku si je objednalo na evropském trhu, zahrnujícím 29 zemí 30 000 zákazníků.

Modely C4 a ë-C4 nabídly nový koncept v kategorii kompaktních hatchbacků. Výrazná vyšší silueta vozu v sobě spojuje styl a dynamiku hatchbacku s některými znaky SUV, dodávající mu dojem robusnosti.

VozyC4 a ë-C4 nabízejí, přes panující elektrifikační šílenství, dosud také možnost volby mezi třemi typy motorů:  benzinovým motorem nové generace Euro 6d s výkonem 100k až 155k, nebo naftovým motorem s výkonem 110k až 130k. K dispozici je i elektrický pohon s výkonem 100kW (136 k) a dojezdem 350 km. Jízdní komfort zajišťují tlumiče s progresivními hydraulickými dorazy® a sedadla AdvancedComfort.

Interiér nabízí pohodlný vnitřní prostor a širokou škálu technologií včetně head-up displeje.

Citroen C4

V samotné Francii se stal Citroën C4 jedničkou v segmentu hatchbacků C určených soukromým zákazníkům a v červenci a srpnu své výsledky potvrdil. C4 v tomto segmentu s 19% podílem nyní předstihuje i model VW Golf. V segmentu všech hatchbacků C se Citroën C4 v prvních šesti měsících roku umístil na třetím místě s podílem 13,3 %.

Ve Španělsku, kde se vůz vyrábí, je C4 s podílem 9,5 % na druhém místě v segmentu kompaktních hatchbacků za Toyotou Corolla. V Portugalsku je nový kompaktní vůz Citroën na třetím místě s téměř 12% podílem v segmentu. V Itálii a Belgii se ve své kategorii umístil na šestém místě.

Citroen Ë-C4

Ë-C4 je verze modelu C4 s plně elektrickým pohonem. Nyní tvoří 15 % všech registrací modelu C4 v Evropě. V Nizozemsku tvoří registrace vozů ë-C4 38 % všech vozů C4, v Německu 27 % a ve Velké Británii 20,5 %. Ve Francii tvoří vozy ë-C4 10,2 % z celkového počtu registrací vozů C4.

Po šesti měsících na trhu je nyní ë-C4 třetím nejprodávanějším elektrickým kompaktním hatchbackem v Evropě s 8% podílem v segmentu. Před ním se umístil VW I.D3 a Nissan Leaf. ë-C4 si velmi dobře vede ve více zemích: 2. místo ve Španělsku s 28,5 % registrací v segmentu elektrických hatchbacků C, 3. místo ve Francii s 22 % v segmentu a 3. místo v Itálii s 14,6 % v segmentu.

 

Zdroj: Citroen, C AUTOMOBIL IMPORT

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code