Citroen přebarvuje nabídku

Ve snaze oživit nabídku a přinést nové podněty začal Citroen nabízet novou edici C-Series. Týká se modelů: C3, C3 Aircross, C5 Aircross a C5 Aircross Hybrid. Kvalitativně je edice situována uprostřed nabídky, mezi úrovněmi výbavy FeelPack a ShinePack. Ke standardní výbavě přináší doplňkové prvky, zaměřené na pohodu a klid cestujících a nabízí specifické barvy a materiály vycházející ze stávající verze.

Post-production : Astuce Productions

Pro ty zvídavé, které zajímá, co písmeno C znamená, má výrobce vysvětlení: „C“ v označení C-Series odkazuje na „C“ ve slově Citroën i na „C“  ve francouzském slově Comfort / Komfort. Ztělesňuje také  „C“ ve francouzských slovech Connectivité / Konektivita, Calme / Klid při jízdě a Caractère/ Charakter.

Citroën pro tuto novou edici vyvinul nový barevný paket Bronze Anodisé se sytě bronzovými akcenty. A aby byla zdůrazněna odlišnost, jsou modely edice C-Series z roku 2022 vybaveny vystouplým logem s názvem limitované edice, který je v závislosti na modelu umístěn na předních blatnících, nebo na předních dveřích. V závislosti na modelu a specifikách jednotlivých regionů jsou rozšířeny také úrovně výbavy.

CITROËN C3 C-SERIES

Bestseller značky Citroën, kterým je model C3, si od uvedení třetí generace na trh v roce 2016 získal již více než milion zákazníků po celém světě a v roce 2021 patří mezi tři nejprodávanější modely na hlavních trzích, tedy ve Francii, Španělsku, Itálii, Belgii, Portugalsku, Dánsku, na Slovensku a v Bulharsku.

Klíčem k úspěchu je jeho nepřehlédnutelný design robustního hatchbacku s vysokou horizontální kapotou, vyšší světlou výškou, bočními díly Airbumps®, širokými blatníky a nárazníky, stejně prostor, komfortní sedadla a odpružení ve stylu vozů Citroën. Další silnou stránkou je široká škála možností přizpůsobení, jež osloví zákazníky, kteří chtějí vozidlo podle svého vkusu.

Nová verze vozu Citroën C3, C-Series, která vychází z evropské verze FeelPack, je vyvedena v odstínu Bronze Anodisé, který je tmavě bronzový a vozu dodává tempo a dynamiku. Tento nový odstín je použit na okrajích střešního dekoru, bočních chráničích Airbumps®, lištách kolem mlhovek, cloně zadních bočních okének a novém logu „C-Series“ umístěném pod zpětným zrcátkem na dveřích řidiče.

Interiér vozu C3 C-Series je ještě elegantnější. Palubní deska získala nový potah ze speciální série Saint James, tvořený materiálem TEP Alba (textilie povlakovaná plasty, odolná technická látka) s bílým prošíváním a saténově chromovaným lemováním. Zachovává vozu atmosféru standardního látkového čalounění MicaGrey.

Zachována zůstala také 16″ kola Matrix z lehké slitiny s diamantovým výbrusem. Tónovaná zadní okna, elektricky sklopná zrcátka a elektrické sekvenční ovládání předních oken jsou drobnosti navíc, které usnadňují každodenní jízdu.

Zadní parkovací asistent a paket Visibility umožňují bezpečnou jízdu a snižují psychickou zátěž řidiče.

Za příplatek je k dispozici dvoubarevná střecha (střecha v odstínu Černá Onyx s odstínem karoserie Bílá Banquise, ŠedáAcier, Písková Sable a ŠedáPlatinum nebo střecha ve verzi Bílá Opale ladící s karoserií v odstínu Černá Perla Nera), vyhřívaná sedadla, Connect Nav, Connect Box a ActiveSafetyBrake.

Model C3 C-Series je k dispozici za cenu od 429 900 Kč včetně DPH.

CITROËN C3 AIRCROSS C-SERIES

Citroën C3 Aircross je klíčovým hráčem značky v segmentu B-SUV. S téměř 77 000 prodanými kusy v roce 2021 představuje 16 % nabídky osobních vozů Citroën. Zákazníky si získal svou univerzálností, prostorností, modularitou a vynikajícím komfortem. Právě vůz C3 Aircross byl v roce 2020 prvním zástupcem nové edice C-Series.

Nová speciální verze C-Series zahrnuje zejména nová 16″ kola z lehké slitiny X Cross Full Diamond Cut.

Zákazníci mohou využít i možnosti personalizace, které vůz C3 Aircross nabízí. 25 % z nich volí provedení s odlišnou barvou střechy a 20 % balíček Pack Color. Bylo proto přirozené nabídnout verzi C-Series 2022 v novém barevném odstínu Bronze Anodisé, který se objevuje na prvcích zabudovaných do předního nárazníku, na krytech zrcátek a v novém 3D logu „C-Series“ umístěném v horní části předních dveří.

Interiér je v jednoduchém provedeníMicaGrey s látkovým čalouněním sedadel a přístrojovou deskou z materiálu TEP Origami GrisDelice. Přední a zadní koberečky jsou nyní součástí standardní výbavy

Post-production : Astuce Productions

V nabídce vozu C3 Aircross C-Series jsou všechny prvky výbavy verze Feel Pack, jako je funkce Grip Control se systémem Hill Assist, která posiluje dobrodružný aspekt vozu a umožňuje jízdu v jakémkoliv terénu, služba Connect Box (nouzové a asistenční volání) a možnost volby střechy v jiném odstínu, než je karoserie.

C3 Aircross C-Series je určen do města i na mimo něj, ať už pro každodenní dojíždění do práce, nebo pro cesty na dovolenou. Jeho cena začíná na 479 900Kč včetně DPH. Speciální série je k dispozici se všemi typy motorů verze Feel Pack a ve čtyřech barvách karoserie (Šedá Platinium, Šedá Artense, Bílá Banquise a Šedá Khaki).

CITROËN C5 AIRCROSS C-SERIES

V nové edici pro rok 2022 je SUV vybaveno také novým odstínem Bronze Anodisé, který nahrazuje odstín Deep Red Anodisé. Nachází se na prvcích Airbumps®, mřížkách sání na předním nárazníku a na logu „C-Series“ na levé straně vozu.

Komfort edice C-Seriesu vozu C5 Aircross je vyjádřen sériovým použitím kombinace odpružení Citroën Advanced Comfort, které zaručuje komfort jízdy jako na létajícím koberci, a sedadel Advanced Comfort Wild Black (kombinace 3D síťoviny SAO Black a látky s efektem šedé kůže v horní části opěradla), která kombinují pěnu s vysokou hustotou uvnitř a strukturovanou vrstvu pěny s moderním a atraktivním designem připomínajícím kapsle Airbumps® na povrchu.

Mezi prvky konektivity C-Series patří sériově dodávaná navigace Citroën My Drive na nové 10″ HD obrazovce, kompatibilní se systémy Android Auto i Apple CarPlay, a také služba My Citroën Assist (s balíčky SOS a Assistance).

A konečně praktickým doplňkem, který přispívá ke klidné jízdě vozu C5 Aircross C-Series,je standardně dodávaný systém sledování mrtvého úhlu.

Vůz je k dispozici s plug-in hybridním motorem 225 ë-EAT8, ale také s kompletní nabídkou benzinových a naftových motorů (PureTech 130 S&S EAT8 a BVM6, BlueHDi 130 S&S EAT8 a BVM6).

Citroën C5 Aircross C-Series lze objednat za cenu od 695 000Kč včetně DPH a jeho plug-in hybridní verze bude k dispozici od 990 000 eur včetně DPH.

Zdroj: Citroen, C AUTOMOBIL IMPORT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code