Citroën představil My Ami Cargo, kompaktní distribuční vozítko na baterky

Užitková verze My Ami Cargo je elektrické a kompaktní řešení s modulárním nákladovým prostorem, vhodné pro doručování malých zásilek na krátké vzdálenosti po městě a přesuny mezi pracovišti.

Omezení, která s sebou přináší pohyb ve městě a výrazný nárůst požadavků na doručování drobných zásilek – to vše vedlo Citroën k vývoji My Ami Cargo, užitkové verze  modelu Ami.

Přináší větší ochranu než skútr, motorka nebo vůz tříkolového typu a díky své kompaktnosti a ovladatelnosti je mrštnější než užitkový vůz z vyššího segmentu.

My Ami Cargo vychází vstříc potřebám městských doručovacích služeb. Zejména pro dodávky elektronického obchodu a obědů nebo večeří domů. Jde rovněž o užitečné řešení pro mnoho dalších účelů: pro místní služby (instalatéři, elektrikáři nebo zámečníci, kadeřníci docházející domů, firmy poskytující osobní asistenci atd.). Také pro svobodná povolání,ošetřovatelky a zdravotní sestry, či dokonce úřady, místní orgány a sdružení.

My Ami Cargo je také určeno pro průmyslové areály, kde se někteří zaměstnanci opakovaně pohybují mezi jednotlivými objekty a převážejí dokumenty, nástroje, drobné vybavení atd., a pro rekreační nebo turistické infrastruktury, jako jsou kempy, kde se pracovníci denně pohybují ve velmi krátkých vzdálenostech, aby informovali své zákazníky nebo prováděli drobné opravy.

Objem při kompaktních rozměrech

Ami je uvnitř prostorný a zachovává si atypický vzhled, který vzbuzuje emoce na první pohled. Vše se odehrává uvnitř. Prostor pro cestující byl upraven na úložný prostor o objemu 260 litrů, který pojme užitečné zatížení 140 kg. Toho bylo dosaženo díky nahrazení sedadla spolujezdce modulárním a chráněným boxem, který tvoří 7 polypropylenových přepážek.

Citroën vytvořil v My Ami Cargo modulární nákladový prostor vedle sedadla řidiče, který slouží k bezpečné přepravě balíků, pošty, nářadí a nejrůznějších předmětů.

Svislá dělicí stěna odděluje prostor řidiče od nákladového prostoru. Je umístěna tak, aby poskytovala dostatečný prostor. Uživatel je tak chráněn před nákladem a může řídit stejně komfortně jako ve standardním modelu Ami. Prolis v dělicí stěně řidiči umožňuje dostatečný pohyb pro ovládání ruční brzdy, aniž by mu cokoliv překáželo. Výška přepážky byla nastavena tak, aby zůstala pod linií karoserie a zachovala výhled 360° a tedy potřebnou bezpečnost.

Na horní straně je připevněná modulární police, která slouží jako kryt, unese hmotnost 40 kg, čímž vzniká mobilní kancelář. Pro dokumenty, jako je dodací list, kniha objednávek nebo digitální tablet slouží prolis ve formátu A4. Na zadní straně police je zářez, který pomáhá udržet předměty, které jsou zde místěné. Polici lze zvednout směrem k řidiči, čímž se získá lepší přístup do úložného prostoru zvenčí, nebo ji lze zvednout směrem ke dveřím spolujezdce, takže do boxu získá snadný přístup řidič. Polici lze také odklopit a snadno uložit za sedadlo a do boxu je pak možné uložit vyšší předměty.

Ploché dno je možné nastavit do 2 úrovní. Lze ho buď zvednout a zajistit ve svislé poloze, aniž by překáželo v nákladovém prostoru, nebo je možné hospustit do vodorovné polohy tak, aby navazovala na zadní podlahu vozidla. V tom případě vznikne užitečná délka více než 120 cm umožňující přepravu delších předmětů. Pro upevnění upínacích napínačů nebo popruhů jsou určeny zarážky, aby bylo možné zajistit křehké předměty.

V zadní části je umístěn samostatný uzavřený úložný prostor určený pro bezpečné uložení předmětů, jako je například telefon nebo sluneční brýle. Horní část se otevírá pomocí tlačítka.

Celkově má ​​My Ami Cargo užitečný objem přes 400 litrů.

Individualizace

My Ami Cargo, který je odvozen od verze Ami Ami. K dispozici je široká škála příslušenství, díky němuž mohou být funkce My Ami Cargo ještě bohatší. Síťka na dveře, koberečky, odkládací přihrádky, držák na telefon, schránka DAT@MI pro připojení telefonu. Praktickým vybavením pro přidržení předmětů při otevření dveří spolujezdce je záchytná síť, která je umístěna svisle na boku nákladového prostoru.

Zákazníci, kteří to budou potřebovat, získají v brzké době na požádání možnost další individualizace exteriéru. Flotily s méně než 10 vozy si budou moci prostřednictvím e-shopu nechat umístit na karoserii My Ami Cargo své logo. V případě firemních parků s více než 10 kusy budou moci servisy Citroënu připravit My Ami Cargo před jeho dodáním. Nalakují karoserii barvou podle přání zákazníka, opatří ji logem ve formě samolepky nebo ji celou opatří barvami a nápisy dané firmy.

Post-production : Astuce Productions
Pohon

Elektrický pohon dává firemním zákazníkům možnost přístupu do městských center s regulovaných vjezdem.  Lithium-iontovou baterii o kapacitě 5,5 kWh lze dobít pomocí vestavěného kabelu z obyčejné domácí zásuvky 220V za pouhé 3 hodiny. Nabízí teoretický dojezd až 75 km, což pro krátké cesty v městském a příměstském prostředí může být dostačující. Motor o výkonu 6 kW umožňuje jízdu maximální rychlostí 45 km/h.

Jeho délka je 241 cm, šířka 139 cm a výška 152 cm. Rozměry v kombinaci s poloměrem otáčení pouze 7,2 m usnadňují cestování po městě, manévrování i parkování.

My Ami Cargo má trubkovou ocelovou konstrukci, která poskytuje v případě nárazu větší ochranu než skútr, motorka nebo vůz tříkolového typu. Uzavřený a vyhřívaný interiér chrání řidiče před rozmary počasí.

Výhodou My Ami Cargo je výška karoserie a pozice řidiče na stejné úrovni jako v ostatních vozech na silnici, což mu zajišťuje dobrý výhled. Prosklené plochy (čelní sklo, boční okna, zadní okno a panoramatická střecha ve standardní výbavě) nad linií karoserie poskytují 360° výhled a světlý interiér.

České ceny zatím neznáme. Ve Francii zájemce zaplatí při nákupu v hotovosti od 6 490 EUR (včetně DPH) (po odečtení bonusu 900 eur). Vůz si lze také pronajmout v rámci dlouhodobého pronájmu od 19,99 eur měsíčně (první splátka 2 508 eur, při dlouhodobém pronájmu na 48 měsíců se ve Francii odečte bonus 900 eur).

Rozměry nákladového prostoru
ROZMĚRY HODNOTA
Vzdálenost mezi zadní částí vnitřního boxu a předkem 1220 mm
Délka krytu 845 mm
Šířka krytu 410 mm
Délka podlahy 992 mm
Šířka podlahy 318 mm
Vzdálenost mezi dnem a krytem 351 mm
Vzdálenost mezi podlahou a krytem 805 mm

 

Zdroj: Citroen, C AUTOMOBIL IMPORT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code