DS 3 Crossback a DS 7 Crossback se v edici Louvre spojily se světovým muzeem

Značka DS má svůj počátek v kultovním modelu DS19 z padesátých let minulého století. Svým originálním vzhledem oslovila nejen řidiče, ale i filmaře. Stala se tak jednou z filmových hvězd, která největšího zločince světa Fantomase nejen vozila po zemi, ale i létala s ním vzduchem.

Létat nové modely zatím neumí. Díky partnerství s jedním z nejznámějších muzeí světa Louvre se ale limitované edice DS 3 Crossback Louvre a DS 7 Crossback Louvre, které představují nejluxusnější verzi svých modelových řad, dostávají opět mezi hvězdy umění.

Jako veřejné muzeum byl palác Louvre, bývalá královská rezidence, která je součástí francouzské historie již osm století, otevřen v roce 1793. Dnes představuje sbírky, které patří k nejlepším na světě a prezentují devět tisíciletí a pět kontinentů. Lidé z celého světa obdivují více než 35 000 děl rozdělených do osmi oddělení, včetně Mony Lisy, Níké Samothrácké a Venuše mélské. Jeho symbolem je od roku 1979 pyramida, jejímž autorem je Ieoh Ming Pei. Společnost DS Automobiles je partnerem muzea Louvre od svého vzniku v roce 2014.

DS 3 Crossback Louvre prezentuje nejvýznamnější umělecká díla nejkrásnějšího muzea na světě na velkém středovém displeji s vysokým rozlišením o uhlopříčce 10,3 palců.

Týmy muzea Louvre a DS Automobiles vybraly 182 uměleckých děl, která reprezentují všechny sbírky a oddělení muzea. Mění se každý týden. Mezi nabízená díla patří například socha Níké Samothrácká, portrét Mony Lisy od Leonarda da Vinciho, Veroneseho Svatba v Káni galilejské, Napoleonova korunovace od Jacquese-Louise Davida, Vor Medúzy od Théodora Géricaulta, Svoboda vede lid na barikády od Eugèna Delacroixe a egyptská socha Sedícího písaře.

Zdrojem inspirace jsou i čtyřminutové podcasty ve francouzštině, angličtině, němčině, španělštině a italštině.

DS 3 Crossback Louvre

DS 3 Crossback Louvre nese speciální emblémy „Louvre“ na kapotě, víku zavazadlového prostoru a předních dveřích. Přední maska DS Wings a maska chladiče jsou v černém odstínu Onyx, osa kapoty má pod lakem vyvedený motiv pyramidy. Zadní světla, která jsou v rámci sériové výbavy vybavena LED diodami, jsou ozdobena leskle černou lištou.

Osmnáctipalcová kola z lehké slitiny Luxor jsou také opatřena motivem pyramidy, střed je černý. Další vnější znak, kryty zpětných zrcátek, jsou opatřeny laserem gravírovaným motivem pyramidy na černém pozadí, stojky zrcátek přebírají odstín karoserie.

Interiér – luxus a historie

Interiér vozu DS 3 Crossback Louvre je v provedení DS Opéra. Sedadla jsou z černé kůže Nappa Black Art Basalt s proplétáním Bracelet. Ze stejné kůže je i dekor na palubní desce a ve výplních dveří. Dojem umocňuje perleťové prošívání a gilošování „Clous de Paris“. Dalším typickým prvkem vozů DS Automobiles je volant ručně obšitý kůží včetně ramen a středu. V kabině upoutají další specifické znaky, jako vytlačený reliéf s motivem pyramidy a štítek „Louvre“ na přístrojové desce. Na leskle černém obvodu řadicí páky je laserem vyrytý motiv pyramidy.

Motory

DS 3 Crossback Louvre je k dispozici ve verzi se spalovacím motorem je DS 3 Crossback Louvre k dispozici s benzínovým motorem PureTech 130 EAT8 nebo PureTech 155 EAT8 a dieselovým motorem BlueHDi 130 EAT8. Dále je v nabídce se 100% elektrickým motorem E-Tense.

DS 3 Crossback Louvre je k dispozici v pěti odstínech: černá Perla Nera, šedá Artense, šedá Platinum, bílá Perle Nacré a Cristal Pearl, vždy se střechou v odstínu černá Perla Nera.

DS 7 Crossback Louvre: nová kolekce

Základem modelu DS 7 Crossback Louvre je výbava Rivoli a interiér DS Opéra Black Art Basalt. Kombinuje v rámci sériové výbavy řadu vyspělých technologických prvků s dokonalou elegancí. Systém DS Connected Pilot, poloautonomní systém řízení 2. úrovně, odpružení řízeného kamerou DS Active Scan Suspension, světla DS Active LED Vision pro aktivní svícení. Ve výbavě je rovněž řada asistenčních systémů řízení, jako je rozšířené rozpoznávání dopravních značek, aktivní sledování mrtvého úhlu, varování před snížením pozornosti řidiče pomocí kamery nebo aktivní systém varování při neúmyslném opuštění jízdního pruhu, dále přední vyhřívaná a větraná sedadla s masážní funkcí a vyhřívané čelní sklo.

DS 7 Crossback Louvre má znaky „Louvre“ na kapotě, víku zavazadlového prostoru a předních dveřích. Přední maska DS Wings a okenní lišty mají leskle černé zdobení, stejně jako střešní nosič a lišty zadních světel.

Model DS 7 Crossback Louvre poznáme i podle laserem gravírovaného motivu pyramidy na černých krytech zpětných zrcátek, nebo dvacetipalcových kol Alexandria.

V interiéru se motiv pyramidy objevuje ve formě 3D tisku na výdechu ventilace, palubní desce a jako reliéf vytlačený v kůži Nappa na víku středové odkládací přihrádky.

Motory

DS 7 Crossback Louvre je k dispozici s benzinovým motorem PureTech 180 s automatickou převodovkou. Dále je pro ty, kterým to dává smysl, k dispozici se dvěma plug-in hybridními motory o výkonu 300 k (pohon všech 4 kol) a 225 k (pohon 2 kol), se spotřebou paliva 1,3 až 1,6 litru na 100 km v závislosti na kombinovaném cyklu. Ve 100% elektrickém režimu je dojezd podle normy WLTP až 58 kilometrů. Verze s výkonem 300 k zrychlí na 100 km/h za 5,9 vteřin a 1000 metrů s pevným startem překoná za 25,9 vteřin.

DS 7 Crossback Louvre je k dispozici ve čtyřech odstínech: modrá Encre, Cristal Pearl, černá Perla Nera a šedá Platinium.

V České republice byl prodej modelu DS 7 CROSSBACK LOUVRE již zahájen. Jeho cena se podle ceníku pohybuje v závislosti na motorizaci mezi 1 340 000 Kč a 1 720 000Kč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code