DS 3 Crossback získal za bezpečnost 5 hvězdiček

Značka DS vznikla vyčleněním ze značky Citroen v roce 2015. Svým názvem se opírá o výjimečný odkaz vozu DS z roku 1955, známého mimo jiné, jako létající auto Fantomase. Jejím základním rysem je avantgardní duch a ambicí ztělesnit francouzský luxus v automobilovém odvětví. DS Automobiles je prémiovou značkou skupiny PSA.

Vozy DS jsou určeny pro zákazníky, kteří usilují o osobní vyjádření a milují nové technologie. Spolu s SUV DS 7 Crossback a DS 3 Crossback tvoří modelovou řadu šest vozů, které jsou v nabídce pod označením E-Tense i ve verzi s elektromotorem.

Značka DS se aktuálně prodává již ve 32 zemích, a distribuční síť dnes tvoří 400 showroomů DS Stores a DS Salons.

DS 3 Crossback, vybavený paketem Bezpečnost (včetně systému Active Safety Brake) sériově u všech verzí, prošel úspěšně testy Euro NCAP* a získal maximální známku 5 hvězdiček u všech testů: ochrana dospělých, ochrana dětí, ochrana chodců a asistenční systémy.

DS 3 Crossback překročil hodnocení 96 % u ochrany dospělých, 86 % u ochrany dětí a 76 % u asistenčních systémů. 96 % u ochrany dospělých znamená rovněž novou referenci mezi francouzskými automobily bez ohledu na segment.

Všechny verze vozu DS 3 Crossback jsou sériově vybaveny systémem nouzového brzdění až do rychlosti 85 km/hod., systémem aktivního varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu a systémem snímání dopravních značek. V závislosti na verzi výbavy a personalizace jsou k dispozici další prvky výbavy, jako je brzdový asistent do rychlosti 140 km/hod. s rozeznáním automobilů, chodců a cyklistů, aktivní sledování mrtvého úhlu, světlomety DS Matrix LED Vision a systém poloautonomního řízení 2. úrovně – DS Drive Assist.

* Euro NCAP je nezávislý evropský orgán určený k testování bezpečnosti nových modelů. Testy Euro NCAP se provádějí prostřednictvím série čelních a bočních crash testů při rychlosti až 64 km/hod. Zkoumají se při nich případná poranění figurín a tím se posuzuje úroveň bezpečnosti vozů. Asistenční systémy se hodnotí pomocí robotů, které simulují chování jiných uživatelů.

Zdroj: DS SERVICE PRESSE

Galerie:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code