DS 7 bude i jako elektrická čtyřkolka

Prémiová francouzská značka DS rozšířila nabídku provedení svého nejvyššího modelu DS 7 o plug-in hybridní čtyřkolku. Ta kombinuje čistě elektrický pohon s výkonným spalovacím motorem. Pohon využívá tři motory – dva elektrické kombinuje s přeplňovaným benzinovým čtyřválcem. Celkový výkon této hnací soustavy je 300 koní, přičemž k těmto impozantním parametrům přidává DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 také inteligentní pohon všech kol, který poskytne potřebnou jízdní jistotu nejen v zimě.
Z nuly na 100 km/h zrychlí DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 během 5,9 sekundy, přičemž ale zároveň dle realistické normy WLTP vykazuje průměrnou spotřebu benzinu pouhých 1,3 l/100 km, což odpovídá emisím CO2 pouze 30 g/km. V čistě elektrickém režimu pak ujede až 58 km, což například v Praze znamená, že řidič tohoto SUV může parkovat v Praze ve vyhrazených zónách zcela zdarma.

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 disponuje několika režimy pro různé jízdní situace. V módu Electric je vůz poháněn výhradně elektromotorem, v režimu Hybrid je automaticky optimalizován výkon a spotřeba energie, zatímco v režimu Sport je upřednostňována dynamika jízdy. Režim 4WD pak aktivuje pohon všech kol. Kromě veřejných nabíjecích stanic lze vůz samozřejmě dobíjet i z běžné zásuvky. Akumulátor je však také dobíjen i během jízdy, a to díky systému rekuperace brzdné energie.

Se svými motory a baterií umístěnou pod sedadly poskytuje DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 naprosto stejně velký prostor interiéru jako ostatní modely této řady. Styl, kterým se vozy DS proslavily, je podpořen výběrem materiálů, jako je Alcantara, zrnitá kůže nebo kůže Nappa, i nádhernými podpisovými prvky, například perlovým podšitím a gilošovaným dekorem s motivem Clous de Paris.

Schválený model v cyklu WLTP: DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4, 300 k, pohon všech 4 kol, kola 19 ” (T&N)
Emise CO2: 30 g/km
Spotřeba paliva: 1,3 l / 100 km
Dojezd při 100% elektrickém pohonu: 58 km
Zrychlení z 0 na 100 km/h 5,9 s
1,000 m pevný start: 25,9 s

.

Vůz se bude v České republice prodávat za 1 395 000 Kč ve verzi výbavy So Chic nebo za 1 555 000 Kč ve verzi Grand Chic.

Tento model bude na český trh uveden v průběhu ledna 2020.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code