Evropský emisní plán 2030 není pro Hyundai problém

Společnost Hyundai uvedla svůj plán postupně rozšiřovat paletu vozů a to o 22 nových modelů s elektrickým a hybridním pohonem do roku 2020. V roce 2021 tak bude v Evropě nabízeno 60 % vozů.
Hyundai mimo jiné drží 80% podíl na trhu osobních vozů s vodíkovým pohonem. V celé EU to nyní představuje cca 500 těchto osobních aut, z čehož 200 jezdí jako taxíky v Paříži. Hyundai navíc do roku 2023 dodá 1 000 nákladních vozů s vodíkovým pohonem do Švýcarska.

Již nyní automobilka pravidelně uvádí na trh modely, které postupně mění tvář celého oboru. Výzkum v této oblasti zahrnuje jak postupné zvyšování účinnosti hnacích ústrojí, tak i zlepšování aerodynamiky a snižování hmotnosti vozů.
Na povinnost plnění emisní normy Euro od 1. září byly automobily Hyundai připraveny, takže Hyundai nemusel omezovat či rušit nabídku motorizací jako jiné značky, naopak rozšířil nabídku elektrizovaných automobilů o další varianty.

Osobní modely jsou zároveň s předstihem nabízeny v provedení odpovídajícím požadavkům normy Euro 6d-TEMP, která vstoupí v platnost skoro až za rok.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code