Ford Mustang dnes slaví 57. narozeniny ve výborné kondici

Někdo už v 57 letech bilancuje a chystá se na odpočinek. Přestože si Ford Mustang za dobu od roku 1964, kdy přijel na svět, vybudoval kultovní pověst a dosáhl mnoha ocenění zdá se, že jeho historie ještě nekončí. Jen v poslední době se drží už šest let na prvním místě v prodejích sportovními kupé  a letos se stal také už podruhé nejprodávanějším sportovním vozem světa.

V roce 2020 se celosvětově prodalo 80 577 prodaných kusů díky prodejním výsledkům sportovních variant včetně modelu Bullitt si Mustang. Vyplývá to z nejaktuálnějších dostupných statistik IHS Markit, které sledují registrace nových vozů. Tento prodejní výkon zajistil Mustangu v segmentu sportovních kupé podíl 15,1 %. To ve srovnání s předcházejícím rokem znamená nárůst o tři desetiny procentního bodu.

Podle interních statistik Fordu prodeje speciálních verzí Bullitt a Shelby loni meziročně vzrostly o 52,7 %.

K udržení pozice nejprodávanějšího sportovního vozu na světě Mustangu pomohlo i několik evropských trhů. Podle údajů Fordu jeho prodeje v Maďarsku meziročně vyskočily o 68,8 %. Zvýšený zájem o Mustang zaznamenalo v roce 2020 také Nizozemsko (38,5 %), Dánsko (12,5 %), Česká republika (5,6 %) a Rakousko (4,0 %).

V celé Evropě Ford loni prodal 7000 Mustangů. Tím se jejich celkový počet od uvedení na evropské trhy v roce 2014 přiblížil hranici 60 000 kusů. Největším trhem pro Mustang zůstávají Spojené státy, na které připadají přibližně tři čtvrtiny prodejního objemu.

Na dosavadní úspěchy se Ford chystá navázat novou limitovanou edicí Mustang Mach 1, přizpůsobenou ke sportovní jízdě na závodních okruzích. Pyšní se nejlepšími jízdními vlastnostmi ze všech variant Mustangu, které Ford zatím v Evropě nabízel. Disponuje řadou technických úprav a specifickým vzhledem odkazujícím na legendární Mustangy Mach 1 ze 60. a 70. let. První kusy budou evropským zákazníkům dodány v nejbližší době.

Zdroj: Ford Czech Republic

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code