Hyundai poodhalil nový model sportovní řady N

Společnost Hyundai Motor zveřejnila první upoutávku na zcela nový vysokovýkonný model i20 N. Sportovní hatchback, připravený pro jízdu na závodních okruzích, vychází ze zcela nové generace modelové řady i20 a nezapře inspiraci soutěžním vozem i20 WRC.

Stejně jako ostatní modely Hyundai N nabízí i zcela nový malý hatchback Hyundai i20 N motor s výjimečnou výkonovou charakteristikou a inovativní techniku, která zvyšuje úroveň jízdní dynamiky. Má tedy všechny předpoklady k tomu, aby uspokojil fanoušky rychlé, sportovní jízdy. Tento nejnovější model doplní nabídku vysokovýkonných vozů Hyundai, která v Evropě zahrnuje modely i30 N a i30 Fastback N.

Design modelu i20 N využívá prvky nové designérské identity značky Hyundai, kterou výrobce pojmenoval jako „smyslnou sportovnost“. Ten má na první pohled navodit dojem mimořádného výkonového potenciálu vozu. Čelní části dominuje větší otvor pro přívod vzduchu k přeplňovanému motoru a chlazení brzd. Z profilu umocňují sportovní ambice speciální 18“ kola s matně šedou povrchovou úpravou a brzdové třmeny s logem N spolu s jedinečnými bočními prahy. Osobitý zadní spoiler vylepšuje aerodynamické vlastnosti. Sportovní hatchback je díky tomu radost řídit na jakékoli silnici i za všech povětrnostních podmínek.

Závodní a soutěžní DNA značky Hyundai u modelu i20 N připomíná také lakování karoserie modrým odstínem Performance Blue, který je k dispozici exkluzivněpro modely Hyundai N, ve spojení s červenými ozdobnými prvky v interiéru. Celkový dojem ještě zesílí na přání dodávané dvoubarevné lakování s černou střechou v odstínu Phantom Black.

Jako další ochutnávku blízké budoucnosti byl odhalen také zvuk výfuku zcela nového modelu Hyundai i20 N.

Podrobnější informace o novince slibuje výrobce v blízké budoucnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code