Hyundai představí v září ve Frankfurtu svůj první elektrický závodní vůz

Rostoucí tlak politiků a aktivistů na prosazení elektromobility za každou cenu, bez ohledu na důsledky, se začíná projevovat nejen v nabídce automobilek pro běžné zákazníky, ale dostává se i do motoristického sportu.

Automobilový průmysl je pod tlakem na snížení emisních limitů mimo prostor daný fyzikálními zákony nucen přecházet na techniku hybridního a elektrifikovaného pohonu a tento trend se začíná odrážet i v motoristickém sportu. Podle nových pravidel vznikají nová mistrovství pro elektricky a hybridně poháněné vozy. I v této nové éře Hyundai pokračuje v konstrukci vysokovýkonných automobilů.

Práce na svém historicky prvním závodním voze s elektrickým pohonem tak zahájil i Hyundai Motorsport. Automobil, jehož design a konstrukce vzniká v sídle společnosti Hyundai Motorsport v německém Alzenau, bude poprvé prezentován 10. září v rámci novinářského dne na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem.

.

.

Vstupem do světa závodních elektromobilů pokračuje společnost Hyundai Motorsport, která byla založena v roce 2012 a již se etablovala v  automobilových soutěžích a okruhových závodech. Tým Hyundai Motorsport má ve své šesté sezoně ve WRC na svém kontě řadu vítězství v soutěžích a navzdory silné konkurenci aktuálně vede průběžné pořadí mistrovství světa v hodnocení konstruktérů.

Společnost se může pochlubit také úspěšnou divizí Customer Racing, založenou v září 2015, která vyvinula konkurenceschopné soutěžní a závodní vozy i20 R5, i30 N TCR a Veloster N TCR. Zákaznické týmy s nimi již
získaly bezpočet vítězství a mistrovských titulů v různých disciplínách motoristického sportu na celém světě.

První letmé záběry nového vozu lze spatřit ve videích, zveřejněných společností Hyundai Motorsport na sociálních sítích. Nová videa naznačují podobu automobilu, který bude oficiálně odhalen příští měsíc.

Zdroj: Hyundai Motor Czech s.r.o., redakčně upraveno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code