Hyundai Tucson je letos v Evropě v čele prodejů kompaktních SUV

Současný model představuje již čtvrtou generaci modelu Hyundai TUCSON.  Naším testem prošel poslední model dokonce vícekrát. Poprvé před rokem v létě jako hybrid a podruhé letos v zimě jako mild hybrid Letos se v Evropě dostal do čela segmentu kompaktních SUV a navázal na výsledky z konce roku 2021, ve kterém obsadil celkové druhé místo. Na základě dat společnosti JATO Dynamics, globálního dodavatele informací o automobilovém obchodu, má TUCSON nakročeno k prodejnímu rekordu. TUCSON je v současnosti nejprodávanějším kompaktním SUV v Evropě.

Tento model prošel na konci roku 2020 generační obměnou a v prvním kompletním roce na trhu dosáhl pozoruhodných prodejních výsledků. Hyundai prodal v roce 2021 celkem 152 257 vozů TUCSON, z toho na českém trhu 5696 kusů.

Od prvního uvedení modelu na trh v roce 2004 bylo na evropském trhu prodáno 1,4 milionu vozidel TUCSON. V celosvětovém měřítku se počet prodaných vozů vyšplhal již na sedm milionů. TUCSON je tak globálně nejprodávanějším SUV společnosti Hyundai.

Na českém trhu sbírá Hyundai TUCSON úspěchy především mezi soukromými majiteli. Pro ně byl v roce 2021 třetím nejprodávanějším modelem vůbec. Za prvních pět měsíců v roce 2022 se dokonce posunul o jednu příčku a s 1577 soukromými prodeji byl po dalším nošovickém modelu, Hyundai i30, druhým nejprodávanějším vozem na českém trhu – a nejpopulárnějším SUV vůbec.

„Prodeje modelu TUCSON v České republice kopírují trend, který pozorujeme v celé Evropě, a jsme rádi za to, že jeho zdařilá kombinace pokročilé techniky a atraktivního designu u nás doma dokáže zaujmout i soukromé zákazníky. Pevně věřím, že prodejní úspěchy tohoto nošovického modelu budou pokračovat i nadále,“ uvedl generální ředitel Hyundai Motor Czech Martin Saitz.

Vyráběn u nás a Turecku

TUCSON je jen jedním z šesti modelů značky Hyundai vyráběných v evropských závodech Hyundai v České republice a Turecku. V roce 2021 se vozy vyrobené v Evropě podílely 72 procenty na celkových prodejích značky Hyundai v Evropě.

Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) v Nošovicích (Česká republika) s kapacitou 350 000 vozů ročně byl uveden do provozu v roce 2008 a patří mezi nejmodernější výrobní závody v Evropě. HMMC vyrábí kromě modelu TUCSON také modely i30, i30 N a KONA Electric pro evropský trh. HMMC navíc produkuje téměř všechny nabízené druhy pohonů. Hyundai tak rozšiřuje své lokální aktivity, čímž potvrzuje zásadní význam Evropy ve své celkové obchodní strategii.

Nástěnka slávy

TUCSON posbíral jen v roce 2021 celkem 18 ocenění po celé Evropě. Zatímco většina těchto ocenění byla uznáním tohoto modelu jako výkonného kompaktního SUV nebo automobilu, který příkladně uspokojuje požadavky rodin, v několika případech se jednalo dokonce o tituly „Vůz roku“. TUCSON byl vyhlášen „Vozem roku 2022“ v Řecku a také časopisem „Carbuyer and DieselCar & EcoCar Magazine“ ve Velké Británii. Nedávno TUCSON obdržel také ocenění „Turecký vůz roku 2022“. Porota zvolila model TUCSON jako vítěze ze 7 finalistů rekrutovaných z 36 nominovaných vozidel. TUCSON vděčí za tento úspěch především svému designu, bezpečnostní výbavě a širokému výběru stupňů výbavy i variant motorů.

 

Zdroj: Hyundai Motor Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code