Hyundai zahajuje výrobu nové generace modelu i30

Dnes, 25. května, byla v Nošovicích v evropském výrobním závodě Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) zahájena výroba nového modelu Hyundai i30.

Nový Hyundai i30 je nejnovější generací vozu, který značku zastupuje v segmentu C, a je dostupný jako Hatchback, Fastback a kombi. Od jeho uvedení na trh v roce 2007 prodal Hyundai v Evropě více než milion kusů i30. Model i30 byl první vůz značky Hyundai, který nesl předponu „i“. Byl to také první vůz, který nošovický závod HMMC vyrobil, když v listopadu 2008 zahajoval sériovou výrobu.

Změny oproti dosavadní generaci se projevily jak v designu, tak v technice, skrývající se pod kapotou a v interiéru.

Design se, přestože je evropského původu, trochu vzdálil střízlivým evropským rysům a poněkud více přiblížil asijským, kladoucím větší důraz na okázalost.

Nový Hyundai i30 přichází také s novými funkcemi v oblasti konektivity. Poprvé je na přání k dispozici 48V částečně hybridní pohon. Další novinkou je stupeň výbavy N Line se sportovním vzhledem i pro verzi i30 Kombi.

HMMC vyrábí kromě nových modelů i30 Hatchback, Fastback a kombi také modely i30 N, Kona Electric a Tucson. Kompletní produktová řada je mladší než dva roky.

Závod v moravských Nošovicích zahájil výrobu v listopadu 2008. Se svými 3.300 zaměstnanci disponuje kapacitou výroby až 1.500 vozů denně a více než 300.000 automobilů ročně. V loňském roce oslavil výrobu svého celkově již třímiliontého vozu, jímž byl Hyundai i30 N. Příležitostí k oslavě byla také výroba miliontého vozu Tucson. Automobily z HMMC se prodávají ve více než 70 zemích na pěti kontinentech.

 

Zdroj: Hyundai Motor Manufacturing Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code