Hyundai KONA Electric zvládla ujet 1600 kilometrů za 24 hodin a získat cenu časopisu Top Gear

Top Gear je pojem, který není třeba zájemcům o automobilismus představovat. Sice již 5 let po vynuceném odchodu tria Jeremy Clarkson, James May, Richard Hammond z televizního pořadu BBC není tím, co by poutalo pozornost dřívějších skalních fanoušků pořadu. Renomé tištěného časopisu ale stále dává autům, které jejich tým ocení, svou vážnost. V současném období, které je možné označit jako snaha o prosazení elektromobility za jakoukoli cenu, vyhlásil i tento časopis první ročník ankety TopGear Electric Awards o „Nejlepší malý rodinný vůz“ a jako vítěze vybral model KONA Electric.

Elektromobil KONA Electric získal ocenění „Nejlepší malý rodinný vůz“  poté, co dokončil jízdu devíti evropskými zeměmi dlouhou 1600 kilometrů. Výhradně elektricky poháněné SUV je doporučováno nejen pro svou hospodárnost a schopnost překonávat dlouhé vzdálenosti, ale také pro tiché a komfortní cestování se snadným ovládáním.

.

Čtyřiadvacetihodinová jízda se uskutečnila v prosinci 2019. Šéfredaktor časopisu BBC TopGear Charlie Turner přitom doplnil do akumulátorů modelu KONA Electric 316 kWh elektrické energie z evropské sítě rychlonabíjecích stanic. Akumulátory nabíjel pouze na 80 % kapacity, aby maximalizoval dobu jízdy. Trasa o délce 1600 kilometrů vedla po území 9 států. Pro nás je zajímavé, že start byl v České republice, odkud itinerář vedl do Německa, Rakouska, Švýcarska, Lichtenštejnska, Francie, Lucemburska, Belgie a Nizozemí.

Kompletní reportáž z impozantní jízdy Evropou za volantem elektromobilu KONA Electric byla zveřejněna v aktuálním britském vydání časopisu TopGear.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code