Kam tento pátek? Do Zlína – na Barum Rally

Skalním příznivcům slavné „Barumky“ není potřeba připomínat, že od pátku 27. srpna do neděle 29. srpna se jede jubilejní 50. ročník Barum Czech Rally Zlín.

Start a cíl soutěže je tradičně ve Zlíně. Technická přejímka se koná ve čtvrtek 26. srpna v odpoledních hodinách v Otrokovicích. V pátek 27. srpna proběhne v dopoledních hodinách v blízkosti Otrokovic volné testovací a kvalifikační RZ (Shakedown).

Samotná soutěž zahájí v pátek ve 21 hodin divácká Super RZ v ulicích Zlína, což je spíše divácká show. Závodní dny jsou sobota a neděle. Celá rally obsahuje 211 km rychlostních zkoušek, vše na asfaltovém povrchu, v okolí Zlína. Nejvzdálenější místo je od města 50 km daleko. Vyhlášení výsledků soutěže je plánováno na nedělní 17 hodinu na náměstí Míru ve Zlíně.

Letošní Barumka má zvláštní význam pro značku Opel. Na první mezinárodní soutěži se představí nový Opel Corsa Rally4. V rámci Barumky také proběhne poprvé mimo Německo i další podnik šampionátu elektromobilů ADAC Opel e-Rally Cup. Jednu Corsu-e Rally bude dokonce pilotovat Yohan Rossel, lídr třídy WRC3.

Nový Opel Corsa Rally4, poháněný motorem o výkonu 208 koní, bude pilotovat Marijan Griebel (32), juniorský mistr Evropy z let 2016 a 2017 a tovární pilot týmu Opel motorsport. Jeho spolujezdcem bude Tobias Braun (26), který je také jedním z nejlepších ve svém oboru. 

Opel Corsa R4 (03-2021)
Šampionát elektromobilů prověří mladé posádky

Barum Czech Rally Zlín bude pro účastníky šampionátu ADAC Opel e-Rally Cup velkou výzvou. Rychlé, převážně asfaltové sekce vyžadují od mladých posádek elektromobilů Corsa-e Rally maximum. Během třech dnů Barum Rally čeká na posádky ADAC Opel e-Rally Cupu celkem 522,72 km, včetně dvanácti velmi náročných rychlostních zkoušek o celkové délce 147,33 km.

Aktuálním lídrem ADAC Opel e-Rally Cupu je Laurent Pellier. Šestadvacetiletý Francouz získal ve dvou dosavadních kolech šampionátu maximálně možných 80 bodů. Jeho největším soupeřem je Luca Waldherr z týmu Opel Austria. Oběma lídrům tvrdě šlapou na paty Max Reiter a Alexander Kattenbach, dva špičkoví němečtí piloti.

Mezi piloty vozů Corsa-e Rally v šampionátu ADAC Opel e-Rally Cup se jako speciální host objeví šestadvacetiletý Francouz Yohan Rossel, který je považován za největší současný talent své země. Po svém třetím vítězství v sezoně vede Rossel s Citroënem C3 Rally2 svoji třídu WRC3.

Na Barum Rally bude francouzský soutěžní šampion z roku 2019 se svým spolujezdcem Alexem Coriou pilotovat Corsu-e Rally v barvách Total Energies, který je partnerem týmu Opel Motorsport.

Zdroj: Opel, Rallye Zlín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code