Klasické limuzíny se vrací: Volkswagen ID. AERO

Dnes jsme již téměř uvěřili, že budoucnost automobilů znamenají modely kategorie SUV. Že to není tak úplně pravda, ukazují studie, představované některými automobilkami. Další novinkou, která míří mezi limuzíny je nový model VOllkswagenu.

Designové skicy poskytují první pohledy na budoucí model vyšší střední třídy, první zcela elektrické limuzíny pro čínský automobilový trh. Nový koncepční vůz zaujme na první pohled aerodynamikou, designem a nabídkou místa.
Studie ID. AERO je plánovaný zástupce rodiny modelů ID. značky Volkswagen v segmentu vyšší střední třídy s vysokými objemy prodeje.

Stejně jako všechny modely z rodiny ID. je i nová limuzína zkonstruována na základě modulární platformy pro elektromobily MEB koncernu Volkswagen. S rodinou ID. sdílí také designový styl. Mezi originální prvky studie limuzíny připravované pro sériovou výrobu patří aerodynamická příď a střecha, jejichž tvarové řešení pomáhá snižovat spotřebu elektrické energie a prodlužovat dojezd.

Digitální světová premiéra studie automobilu vyvíjeného pro sériovou výrobu se uskuteční v pondělí 27. června ve 14:00 h (SELČ). Tento vůz je studií modelu, který je vyvíjen pro sériovou výrobu a zatím se neprodává.

Sériově vyráběná verze studie ID. AERO se začne prodávat na čínském automobilovém trhu ve druhé polovině roku 2023.

Příslušný sériově vyráběný model pro severoamerické a evropské trhy bude představen v roce 2023. Volkswagen poté zahájí ve svém montážním závodě v Emdenu sériovou výrobu finální verze modelu ID. AERO pro evropské a severoamerické trhy.

 

Zdroj: Volkswagen, Porsche Česká republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code