Kliďas nebo prudič. Do které kategorie spolujezdců patříte vy?

Spolujezdec, duše posádky. Vzpomínáte? V minulém článku jsme rozkryli to, jak spolujezdec může jízdu i řidiče ovlivnit. I samotný řidič se čas od času stane spolujezdcem a to se kolikrát dějí věci. S jakými spolujezdci máte zkušenosti vy? A co vůbec vy sami? Jak se s vámi cestuje? Prudíte, radíte, nebo by si vás do auta přál každý?

Není spolujezdec, jako spolujezdec

Přišel čas, kdy se na milé zlaté spolujezdce podíváme blíž. Typů spolujezdců je rozmanitá škála. Stejně jako řidičů. Jak to vypadá v praxi?

Kliďas

Klidný spolupřísedící je výhra. Šíří všeobjímající klid a řidič se může plně soustředit na jízdu. O kliďase se vůbec nemusíte během cesty starat. Hledí si svého a je citlivý k potřebám a přáním řidiče. Ovšem až příliš velký kliďas také není top. Řidiče, který potřebuje zůstat bdělý, nerozptýlí a ten nerušený mikrospánek mu také dopřeje.

Prudič

Určitě víte, o kom je řeč. Má výhrady ke všemu a vše taky poctivě komentuje. Hudbu, kterou řidič poslouchá i vůni, která se autem line. Sedadlo je příliš nepohodlné, okno hodně, nebo málo otevřené a ostatní jedou buď jako šílenci, nebo jako šneci.

Brouk Pytlík

Taky znáte. Tady už by přeřadil. Ne, teď jste odbočili moc brzo. Tak teď jste brzdili zbytečně prudce. Proč jedete tudy? On jezdí jinudy a je to lepší. Proč tady jedete tak předpisově? On tady jezdí rychlostí zvuku a nikdy se nic nestalo. Vy nemáte v autě kávovar? On ve svém ano. Rovnou dva a jeden umí i topinky.

Tak jak to vidíte? Našli jste sebe, nebo někoho z okolí v seznamu? Pokud ne, nepropásněte náš další článek. Věnujeme ho dalším kategoriím spolujezdců.

 

Napsala Bára Klímová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code