Které znamení více vybržďuje a které je nejspolehlivějším řidičem?

Exkluzivní výzkum se zaměřil na vliv znamení horoskopu na jízdu řidiče. Jeho výstupy nabízí možnost zamyslet se nad řidičskými návyky z jiného pohledu.

Kozoroh (22.12. – 20.1.)

Podle vlastních přiznání kozorozi častěji vybržďují vozidla za sebou. Stejný prohřešek proti bezpečnosti silničního provozu jsou bohužel ochotni tolerovat ostatním. Více než další znamení vlastní klasický tlačítkový telefon. Možná právě proto by se podle nich mělo telefonování a smskování za jízdy více postihovat.

Vodnář (21.1. – 20.2.)

Svobodomyslní vodnáři se v průzkumu více než ostatní nevešli do navrhovaných typů přestupků. Nejtypičtější pro ně však je podle jejich slov najíždění těsně za vozidla před nimi a nedodržování bezpečné vzdálenosti. Otázkou na každého z nich je, zda za to může netrpělivost nebo roztěkanost, která je tomuto znamení vlastní.

Ryby (21.2. – 20.3.)

Když ryby nastoupí do jednoho ze svých tří vozidel, z nichž alespoň jedno není starší než dva roky, raději prudce brzdí, než by se pustily do nebezpečného předjížděcího manévru. Na rozdíl od ostatních znamení vám ryby, možná právě proto, neodpustí, pokud si od nich na silnici nedržíte dostatečný odstup. Nejenom, že je to přestupek, který jsou ochotny tolerovat nejméně, ale měl by se podle nich i přísněji trestat. Svou přísnost si mohou dovolit i díky tomu, že jich nejméně za všech znamení zavinilo dopravní nehodu.

Beran (21.3. – 20.4.)

Beran si jde vždy za svým cílem, a tak více než ostatní znamení překračuje povolenou rychlost. Svoji pověstnou neústupnost však dávají stranou. Méně, než ostatní znamení si myslí, že by se neměly tolerovat žádné, ani sebemenší prohřešky proti pravidlům silničního provozu.

Býk (21.4. – 21.5.)

S býkem by do automobilu neměly sedat ryby. Podle zjištění výzkumu jsou tato dvě znamení nekompatibilní. Rybí averze k nebezpečnému předjíždění se příliš neslučuje s tím, že býci přiznávají více než jiná znamení, že se právě tohoto přestupku dopouštějí.

Blíženci (22.5. – 21.6.)

Vzdušná povaha blíženců se v průzkumu projevila zejména tím, že nejvíce ze všech nevědí, kdy si naposledy do domácnosti kupovali automobil. Měli by zkontrolovat, zda jim platí STK. Její neplatnost může způsobit komplikace, kdyby potřebovali uplatnit pojistné plnění z povinného ručení nebo havarijního pojištění. Navíc by schytali u tučnou pokutu, pokud by je zastavila policie.

Rak (22.6. – 22.7.)

Raci jsou ze zkoumaného vzorku nejaktivnější řidiči a více než ostatní znamení jezdí vozem alespoň třikrát týdně. To je zajímavé, protože zároveň více než ostatní nevlastní soukromé vozidlo. Že by byli schopnější vyjednavači a měli častěji k dispozici nějaké služební?

Lev (23.7. – 22.8.)

Lev je vždy přesvědčen o své pravdě. A částečně to potvrdil i výzkum AXA. Ve zkoumaném vzorku se zástupci lvů rekrutovali více než u ostatních znamení z věkové skupiny nad 60 let. Z výzkumu vyplývá, že tito řidiči méně, než ostatní tolerují porušování pravidel ostatními. Nejvíce ze všech jsou přesvědčeni, že sami žádné přestupky nepáchají.

Panna (23.8. – 22.9.)

Spořádané panny mají rády vše zorganizované a podle pravidel. Podle průzkumu AXA výrazně nevybočují mezi znameními. Nedopouštějí se žádných přestupků více než ostatní. Spolehlivé panny jsou prostě taková sázka na jistotu. Ale pozor, nezkoušejte před nimi telefonovat nebo smskovat za jízdy, to jim totiž vadí více než ostatním. Nelze se jim divit, jedná se totiž o velmi rizikové porušení pravidel silničního provozu.

Váhy (23.9 – 23.10.)

Jsou rozvážné váhy takové i za volantem? Zdá se, že ano. Méně, než ostatní znamení musejí prudce brzdit, což by mohlo jejich pověsti dát za pravdu. Navíc je tento riskantní manévr nejvíce rozčiluje u ostatních řidičů. Naopak prudké zrychlení vám rády prominou. Samy však mají trochu problém udržet se ve svém pruhu při projíždění zatáček, takže si je rády pořádně říznou. Na kluzkém povrchu to však je velmi riskantní manévr.

Štír (24.10. – 22.11.)

Podle výzkumu AXA je 20 % štírů přesvědčeno, že se nedopouští žádných dopravních přestupků. To je dvakrát více než u ostatních znamení. Možná právě proto více než ostatní znamení odmítají ostatním tolerovat i sebemenší porušení pravidel. Když povezete štíra, dávejte si hlavně pozor, abyste předjížděli bezpečně. Toho si totiž na ostatních všímají štíři nejvíce. A dobře dělají. Bezpečné předjíždění je ohleduplný přístup k ostatním účastníkům silničního provozu.

Střelec (23.11. – 21.12.)

Lidé narození ve znamení střelce častěji, než jiná znamení měli na svědomí dopravní nehodu. Jsou to prostě „střelci“. Možná právě proto si nejčastěji všímají agresivní jízdy ostatních. Nejméně přitom zaznamenávají, že by se jim někdo „lepil na zadek“, tedy nedodržoval dostatečný odstup. Střelci, zkuste se příště zaměřit na to, jak prudce brzdí ti před vámi a jestli dostatečný odstup zachováváte i vy sami.

Všem řidičům bez ohledu na datum jejich narození přejeme, aby šťastně dorazili do cíle. A pokud chtějí zlepšit svůj styl jízdy, aplikaci AXA Drive si mohou stáhnout pro Android i iPhone a získávat tak cenné rady pro zlepšení řidičských návyků k bezpečnější jízdě!

“Prevence v této oblasti má smysl. Naše průzkumy ukazují, že lidé se na silnicích necítí bezpečně. Více než polovina českých řidičů už byla v životě účastníkem nějaké dopravní nehody. Zpětná vazba řidičům i určitá motivace k zodpovědnosti na silnicích mohou tento stav zlepšit,” říká Ján Kusý, ředitel prodeje neživotních pojištění skupiny AXA pro Českou republiku a Slovensko.

Zdroj textu: Exkluzivní výzkum mezi českými a slovenskými řidiči si nechala zpracovat AXA.

reedice

1 komentář: „Které znamení více vybržďuje a které je nejspolehlivějším řidičem?

  • 21. 12. 2018 (11:06)
    Permalink

    Nějak to nesedí. Jako vodnář nakupuji bločky pouze za rychlost a pásy. A naopak, z větší vzdálenosti je lepší pohled na akrobatický kousek šoféra přede mnou. 😀

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code