Kupé Lexus LC 500 Convertible, luxus s větrem ve vlasech

Přestože většina z nás něco takového nikdy v garáži mít nebude, proč si nepotěšit oko tím, co slibuje jedinečný požitek z jízdy, potěšení lidských smyslů a svébytnou formu krásy?

Tím je nový model  Lexus LC 500 Convertible, který byl dnes veřejnosti představen jako jedna z mnoha novinek na autosalonu v Los Angeles.

.

.

Kvůli zachování siluety kabrioletu LC 500, je v provedení se skládací střechou mechanizmus automatického natahování a stahování střechy navržen tak, aby střechu ukryl pod integrovaným krytem zavazadelníku. Plátěná střecha ze čtyř vrstev zachovává uhlazenou linii střechy kupé bez podpůrného rámu rozpoznatelného pod plátnem. Se střechou lze manipulovat za jízdy do rychlosti až 50 km/h, postup natahování nebo stahování může řidič sledovat prostřednictvím animace na přístrojovém štítu.

Pro pohodlnější jízdu se staženou střechou je k dispozici funkce vyhřívání oblasti krku a průhledný aerodynamický deflektor z polykarbonátu, díky kterému se podařilo potlačit proudění vzduchu uvnitř vozidla, a dosáhnout tak nízké hlučnosti. Díky návrhu struktury karoserie LC 500 Convertible bylo dosaženo tuhosti stejné jako u kupé Lexus a zajistit přitom dostatečně velký prostor pro zavazadla.

.

.

LC 500 Convertible pohání nepřeplňovaný motor 5,0 litru V8 v kombinaci s 10st. automatickou převodovkou DirectShift. Pro umocnění sportovního dojmu z jízdy se staženou střechou je instalovaný akustický generátor, přenášející zvuky sání motoru prostřednictvím reproduktorů v přístrojovém panelu.

LC500 Convertible – rozměry a specifikace:

  • Celková délka: 4760 mm
  • Celková šířka: 1920 mm
  • Celková výška: 1350 mm
  • Rozvor: 2870 mm
  • Ovládání střechy: Stahování: 15 s / natahování: 16 s

Nové LC 500 Convertible bude uvedeno na český trh v létě 2020.

Zdroj: LEXUS CZECH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code