Lexus dosáhl hranice 10 milionů prodaných kusů

Japonská automobilka Lexus ve světě prodala už 10 milionů aut. Tento zásadní milník překročila v minulém týdnu – v roce, kdy slaví své 30. výročí od založení značky v roce 1989. V loňském roce Lexus dosáhl hned několik historických prodejních rekordů v rámci celého světa i Evropy.

Lexus v roce 2005 uvedl celosvětově první luxusní hybridní vůz s autonomním dobíjením a disponuje celosvětově nejširší modelovou nabídkou elektrifikovaných modelů. Právě hybridních modelů Lexus s autonomním dobíjením se dosud globálně prodalo přes 1,45 milionu. Prodeje hybridních vozidel Lexus v roce 2018 meziročně vyskočily bezmála o 20 procent, což jen dokládá směřování značky k elektrifikaci.

V kalendářním roce 2018 prodala značka po celém světě na 698 330 vozidel, což oproti roku 2017 představuje meziroční nárůst o 4,5 procenta. K historicky rekordnímu prodejnímu roku globální značky luxusního životního stylu přispěla solidní nabídka luxusních SUV, jako např. RX a NX, vlajkových lodí LC a LS, společně se zbrusu novou generací sedanu vyšší střední třídy ES.

 

„Lexus se i nadále po celém světě těší výraznému růstu, posiluje své působení na rozvojových trzích a potvrzuje své silné postavení na těch tradičních,“ uvedl Jošihiro Sawa, prezident společnosti Lexus International.

V Evropě Lexus dosud prodal cca 875 tisíc vozidel, včetně přibližně 365 tisíc hybridních vozů s autonomním dobíjením. V roce 2018 pak Lexus v tomto regionu prodal 76 188 vozidel, což znamená historický rekord a současně pátý růstový rok v řadě. Prodeje značky Lexus se za posledních 5 let v Evropě zvýšily o 76 procent. Lexus má v plánu v roce 2020 prodat v Evropě na 100 tisíc vozidel.

V České republice vloni značka Lexus zaznamenala růst o 30,5 procenta na 408 prodaných vozů. Podíl prodaných hybridních vozů tvořil 95 procent celkového odbytu značky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code