LEXUS LC je nejlepším kabriloletem v Británii

Británie je, navzdory svému velmi proměnlivému počasí, zemí zaslíbenou pro kabriolety, takže ocenění udělené v této zemi má svou hodnotu.


Pro letošní rok se v soutěži Nejlepší kabriolet roku 2021 pořádané předním britským webem carwow.co.uk vítězem stal Lexus LC 500 Convertible, který vychází z vlajkového kupé LC a na trh byl uveden v létě 2020.

Hlavní návrhář Tadao Mori s celým týmem byl odhodlán vytvořit „nejsvůdnější kabriolet světa“, zachovávající dynamické a současně elegantní křivky coby charakteristický znak kupé. Tento úkol zahrnoval i konstrukci zbrusu nové stahovací látkové střechy s promyšleným mechanismem, jenž umožňuje složit střechu do velmi malého prostoru bez zasahování do zavazadelníku. Díky použitému uspořádání a speciálnímu krytu zavazadelníku je elegantní stylistické provedení zadní partie dokonale sladěno se zbytkem karoserie.

Podobně díky pečlivému odladění systému klimatizace, použití aerodynamických prvků napříč celým vozidlem a účinnému potlačení proudění vzduchu a utlumení hluku je zaručeno cestovní pohodlí s nataženou i staženou střechou. Zpevnění struktury karoserie na klíčových místech se odrazilo v zachování postoje a agility vozu.

O pohon LC 500 Convertible se stará atmosférický motor 5,0 V8 s maximálním výkonem 464 koní. Ten ve spojení s desetistupňovou automatickou převodovkou Direct Shift uděluje vozu zrychlení z nuly na 100 km/h v pěti sekundách za vzrušujícího zvukového doprovodu, který si řidič o to více vychutná se staženou střechou.

Web carwow.co.uk se zaměřuje na poradenství pro zájemce o nové i ojeté vozy. Má zhruba pět milionů čtenářů a je uznávaným a oblíbeným zdrojem informací a odborných názorů pro spotřebitele. V každoroční soutěži jsou oceňovány vozy různých kategorií a současně se veřejně hlasuje o hlavním vítězi kategorie Auto roku.

Zdroj: Toyota Central Europe – Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code