Lexus se v Goodwoodu pochlubil novým sportovním konceptem

Na Festivalu rychlosti v Goodwoodu ve Velké Británii představil Lexus koncepční model Lexus Electrified Sport Concept. Ten se vůbec poprvé objevil mimo Japonsko, kde jej v prosinci 2021 odhalil Akio Toyoda, prezident společnosti Toyota Motor Corporation.

Lexus Electrified Sport Concept je vizí budoucího čistě elektrického vysoce výkonného modelu. Jeho stylistické ztvárnění, za nímž původně stálo kalifornské designové studio CALTY značky Lexus, přináší nízkou světlou výšku, zatímco výkonové možnosti elektrického pohonu a polovodičové bateriové technologie by měly přinést akceleraci na 100 km/h v čase jen mírně přes dvě sekundy a dojezd přes 700 km.

Design a jízdní schopnosti odkazují na vzhled i charakter supersportu Lexus LFA V10, jenž při své premiéře na Festivalu rychlosti před 10 lety rovněž vzbudil senzaci.

Během čtyřdenního festivalu dokázal koncept zaujmout davy obdivovatelů. Pomocí studiové techniky také vznikly nové snímky zobrazující možnou podobu vozu na proslulém festivalovém závodu do vrchu před historickým Goodwood House.

Prezentace značky Lexus na festivalu dále zahrnovala zcela nové luxusní SUV s čistě elektrickým pohonem a označením RZ 450e, které se ještě v letošním roce začne prodávat na evropských trzích, čistě elektrický kompaktní crossover UX 300e, a dále plug-in hybridní model NX 450h+.

Zdroj: Lexus, Toyota Central Europe – Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code