Malý Peugeot slaví 25 let

V prosinci 1995 a byl na trh uveden dodnes vyhledávaný model Peugeot 106 ve speciální sérii Premium, uvedený v limitovaném počtu 600 kusů výhradně pro italský trh.

Oficiálně se představil na autosalonu v Bolonispolu se svým velkým bratrem, Peugeotem 306 Premium. Do prodejní sítě dorazil v následujících měsících a 600 kusů bylo rychle vyprodáno. Úspěch malého městského vozu byl dán jeho silnou osobností, která upoutala pozornost zákazníků hledajících nejen unikátnost, ale především úroveň komfortu, elegance a výbavy typickou pro luxusní automobil. Jeho vybavení bylo překvapující: čalounění v kůži a Alcantaře – včetně zadních opěrek hlavy, které byly v té době ještě velmi neobvyklé, dělená zadní sedadla, elektricky ovládaná přední okna, klimatizace, airbag řidiče, posilovač řízení, centrální zamykání s dálkovým ovládáním a elektricky ovládaná a vyhřívaná zrcátka.

Při předání vozu obdržel zákazník certifikát s logem Premium a číslem svého exempláře od 1 do 600. Při pohledu zvenku je Peugeot 106 Premium rozpoznatelný podle nápisu „Premium“ psaným kurzívou na pravé straně víka zavazadelníku, předních mlhových světel, bočních krytů a tónovaných, vodově zelených oken. Auto bylo k dispozici pouze s jedním motorem, benzinovým TU o objemu 1 360 cm3 s výkonem 75 koní. Nabídku doplňovala škála atraktivních barev: bílá Pastel, červenáLucifer, zelená Mayerlinga a modrá Miami. Součástí výbavy byla i šestipaprsková litá kola a dřevěná povrchová úprava palubní desky.

Dnes již k tomu, aby zákazník dostal špičkovou výbavu, nemusí kupovat model ze speciální edice. Mít vybavení obvykle vyhrazené pro modely v horních segmentech již nezáleží pouze na velikosti vozidla, jak tomu bylo ještě před několika lety. Nejlepší technologie a nejvyšší úrovně komfortu je dostupná i v malých vozech.

Ve stopách Peugeotu 106 Premium, který byl před 25 lety představen jako vrchol luxusu a elegance ve svém segmentu, jde poslední model Peugeot 208, uvedený na trh v roce 2019. Ten je nabízen ve verzi GT s charakteristickými stylistickými prvky a s asistenčními systémy poslední generace na úrovni nejlepších vozů segmentu kompaktních městských vozů.

Zkratka GT (Grand Tourisme) se vždy používala pro označení nejvýkonnějších a nejlépe vybavených verzí vozů Peugeot. Výraz GT označuje vysoce výkonné a dynamické vozy, které současně poskytují vysokou úroveň komfortu.

Stupeň výbavy GT je dnes v rámci modelové řady 208 vyhrazen pro 100% elektrickou verzi, tedy pro vůz Peugeot e-208. Řidič je tak sice připraven o adrenalinový zážitek, spojený s přirozeným zvukem motoru a vibraceni, kterými rozechvíval celé auto, náhradou za to je mu zážitek velké akcelerace a jízdní vlastnosti, připomínající velkou motokáru.

Bohatá standardní výbava modelu 208 GT jej řadí na nejlepší úroveň v tomto segmentu, a to zejména díky výrazným prvkům, jako jsou světlomety Full LED se světelným podpisem tvořeným 3 drápy, černě lakované lišty kolem podběhů kol a kolem oken, 17″ hliníková kola s diamantovým výbrusem a ozdobnými prvky nebo čalounění Alcantara. Výbava zahrnuje také technologie nejnovější generace, jako je Peugeot i-Cockpit® 3D, on-line navigace 3D TomTom® Traffics a 10″HD dotykovou obrazovku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code