Mercedes-Benz vyrobil po II. světové válce 50 milionů aut

Jubilejním 50 milióntým vozem je první exemplář nové generace vrcholného modelu Mercedes-Maybach Třídy S. Vyroben byl v nejmodernějším závodě Mercedes-Benz Factory 56 v Sindelfingenu.

Na dosaženém výsledku se podílely výrobní závody po celém světě. Ty disponují flexibilitou, umožňující optimální organizaci výroby. Výhodu představuje schopnost přenášet v případě potřeby výrobní kapacitu mezi jednotlivými závody podle požadavků trhu. Již dnes je možné, aby z jedné linky sjížděla vozidla s různými typy pohonů. Průběžně se vylepšují veškeré výrobní metody a procesy. Mercedes-Benz díky tomu snižuje náklady a zvyšuje efektivitu a produktivitu v rámci produkční sítě.

V současné době, kdy je celý automobilový průmysl pod tlakem na snižování emisí, se linky Mercedesu po celém světě zaměřují na posílení kapacit pro modely s elektrickým pohonem. Do příštího roku tak bude do sériové výroby zavedeno celkem šest nových modelů Mercedes-EQ.

Akumulátory do elektromobilů Mercedes-EQ si vyrábí automobilka sama v samostatné globální síti závodů, které jsou vyhrazeny pro produkci baterií. Provozy se nacházejí na třech kontinentech, protože lokální výroba baterií je nezbytná pro efektivnost výroby aut.

V závodě Factory 56 bude společně s modelem Maybach vyráběna prodloužená verze Long třídy S a v blízké budoucnosti také elektromobil EQS. Tento technologicky špičkový provoz, který je součástí závodu automobilky Mercedes-Benz v Sindelfingenu, byl otevřen v září 2020.

Zdroj: Mercedes-Benz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code