Milovníci nezávislé dovolené mohou využít Nomáda

Chcete o dovolené cestovat a být nezávislý na hotelích a kempech? Nejjednodušším způsobem je použít obytný vůz a v něm procestovat svět. Nebo alespoň jeho kousek.

Co všechno k tomu musíte mít?

V první řadě to auto. Říká se mu třeba camper van a dnes už nějaký takový nabízí skoro každá značka. Jednou z těch, které tento způsob trávení volného času umožňují, je Toyota se svým modelem ProaceNomad, který na základě modelu Proace postavila firma Egoé. Je příkladem toho, jak se dá z užitkového vozu vyrobit hotel na čtyřech kolech se skládacím ležením a praktickou kuchyňkou v zadní části vozu.

.

.

Pak je třeba najít cíl. Jestli jste v tomto typu cestování začátečníci, zkuste ze začátku něco nenáročného a vyrazte třeba na letní hudební festival. Jestli si chcete spíš než hudby užívat přírody a odpočinku, vyrazte s Nomadem do autokempu někde v horách, božskou krajinu najdete po obvodě celé republiky, nebo zkuste roviny jižní Moravy či Čech, kde se dá kempování doplnit pohodlnými výlety na kole.

.

Že nechcete zůstávat v Česku? Udělejte si roadtrip po Evropě. Spoustu zajímavých cílů najdete na Slovensku, v Rakousku, na březích jeho jezer, ovšem s výhledem na vrcholky Alp. Vyrazte poznávat i méně obvyklé země, jedním z pozapomenutých sousedů, kteří ale umí nabídnout velké množství zajímavých míst a v poslední době i síť nově vybudovaných kvalitních silnic je Polsko.

Největší kouzlo ale je, když nocujete o samotě, tedy mimo kempy. Než tedy vyrazíte na cestu, dobře si zjistěte, zda se v zemi, kam se chystáte, ale i v těch, které máte po cestě, dá nocovat v autě, případně kde.

..

.

Pomoci vám mohou také aplikace pro chytré telefony, které ve vteřině ukážou nejbližší místo, kde můžete přes noc zaparkovat a v klidu se vyspat. V databázi programů pro mobilní telefony jich najdete spoustu, například Camping Info, která bude fungovat po celé Evropě, Camp.cz využijete v Česku a na Slovensku, a největší databází tábořišť ve více než 50 zemích disponuje aplikace Campercontact.

Galerie:

Nomád na dovolenou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code