MOL se připravuje na dobu „po ropě“ a expanduje mimo pumpy

Síť čerpacích stanic MOL dnes představila první kiosek svého občerstvovacího konceptu Fresh Corner, kterým v srpnu zahájila v obchodním centru Arkády Pankrác svůj rozvoj mimo dopravní tahy. Koncept Fresh Corner je založený na nabídce kvalitní kávy a občerstvení. MOL jej doposud provozoval na 136 čerpacích stanicích po celé České republice. V rámci celé Skupiny MOL je v současnosti otevřeno již 600 Fresh Cornerů.

 

MOL se do povědomí českých řidičů dostal před třemi lety, kdy byla v květnu 2015 otevřena první zelená čerpací stanice na pražském Barrandově. Od té doby se v Česku, i díky akvizicím stanic Agip, Slovnaft a Lukoil, síť MOL rozrostla na 306 stanic, což z ní dělá druhého největšího provozovatele čerpacích stanic u nás.

Pro Fresh Corner, který byl v Česku otevřen poprvé na vyškovské čerpací stanici v červenci 2015, je rok 2018 rokem milníků. „V květnu tohoto roku jsme otevřeli jubilejní stý Fresh Corner v pražském Podolí. Fresh Corner s pořadovým číslem 125 se v srpnu poprvé objevil mimo čerpací stanici – jako kiosek na pražských Arkádách,“ vypočítává Tomáš Lux, retail manager MOL Česká republika. Se strategií expanze občerstvení mimo silnice přichází MOL v Česku jako první, stejně jako v celé Skupině MOL.

V nabídce občerstvení nechybí nejoblíbenější produkt českých Fresh Cornerů − hot dog, nebo zelený donut s jablečnou příchutí.

V kiosku Fresh Corner mohou návštěvníci uplatňovat svou zákaznickou kartu MOL, za každý nákup zde sbírají 5x více bodů než na čerpací stanici.

Přesun z čerpacích stanic do nového prostředí je veden potřebou připravit společnost na dobu, kdy v důsledku tlaku na bezemisní provoz začne významně klesat prodej ropných paliv a petrolejářské společnosti se budou nuceny přeorientovat se i na další činnosti. V tomto ohledu je MOL průkopníkem a je logické, že začíná tím, s čím mají zatím největší zkušenost. Dle slov Richard Austena, generálního ředitele MOL Česká republika to ale není vše a bude zajímavé, co dalšího do svého portfolia „neropných“ aktivit přiberou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code