Možnost využít své auto jako doručovací schránku se blíží

Situace, kdy se dozvíme o termínu doručení očekávané zásilky, a termín nám nevyhovuje, zažilo mnoho z nás. Obzvlášť, pokud v práci trávíme větší část dne.

Novou možnost, jak se k zásilce dostat a nemuset kvůli tomu ztrácet čas, přináší moderní technologie. Jednou z nich je systém, který umožňuje kurýrovi přepravní služby uložit zásilku do zavazadlového prostoru adresátova automobilu.

Služba nazvaná „bezpečné doručení do vozu“ zatím testují společnosti Ford a Hermes v praxi jako pilotní projekt ve vybraných oblastech Velké Británie. Doručování tímto způsobem je i rychlejší, protože řidiči nemusí zvonit a čekat, než příjemce přijde ke dveřím.

Možnost nechat si doručit zásilku do automobilu je zákazníkům nabízena v aplikaci FordPass. Jedná se tak o další rozšíření online služeb, které jsou jejím prostřednictvím k dispozici. Služba je poskytována bezplatně a v rámci pilotního projektu se bude postupně rozvíjet. Ford a Hermes plánují navýšit počet uživatelů i rozšíření funkčnosti například o možnost vracet nevyhovující zboží tak, že si ho kurýr vyzvedne z vozu, nebo o doručování na jiné adresy, třeba do zaměstnání.

Jak to funguje

Při nakupování u vybraných partnerů se doručení do vozu zobrazí účastníkům pilotního projektu jako standardní volba, stále se však mohou rozhodnout i pro jiné způsoby doručení. Jakmile se kurýr společnosti Hermes přiblíží k cílové adrese na 300 metrů, v aplikaci se mu zobrazí přesná poloha zákazníkova vozu. Ve vzdálenosti do 50 m načte řidič čárový kód na zásilce, čímž se vygeneruje token pro jednorázové odemknutí vozu. Řidič tak může otevřít zavazadlový prostor a uložit do něj zásilku.

Pokud řidič následně zapomene zákazníkův vůz uzamknout, dojde k tomu po uplynutí nastavené doby automaticky.

Vyhledání vozu a jeho odemknutí a zamknutí na dálku je možné díky oprávněním, jež příjemce udělí prostřednictvím aplikace FordPass. Pokud se vůz nenachází v okruhu 300 m od zadané adresy, doručí kurýr zásilku adresátovi domů. To platí i pro balíky, které jsou příliš velké a do zákazníkova automobilu se nevejdou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code