MPV není mrtvé. Hyundai mu vdechl nový život.

Přestože je světová premiéra plánovaná na první polovinu roku 2021, společnost Hyundai Motor Company postupně odhaluje detaily své nové řady víceúčelových MPV vozidel. Model STARIA je navržený pro rodiny i firmy a ukazuje představu značky o cestě k budoucí éře mobility prostřednictvím Purpose Built Vehicles (PBV). Model je k dispozici v několika variantách a konfiguracích sedadel, které umožňují splnění různých potřeb v provozu. Nabízí řadu uspořádání sedadel, od 2místného po 11místné provedení, takže je vhodný jak pro rodiny, tak pro obchodní využití.

Celkový vzhled STARIA je založen na přístupu „naruby“, nové metodě designu, která zahajuje proces návrhu vozu interiérem a následně jej rozšiřuje do exteriéru. Jde o reakci společnosti Hyundai na posuny v potřebách spotřebitelů, upřednostňujích využití vnitřního prostoru. Exteriér orientovaný na budoucnost připomíná futuristickou, čistou, aerodynamickou siluetu, jakousi „vesmírnou loď“.

Jednoduchá přední část modelu STARIA je zdobena horizontálními denními světly (DRL) a pozičními světly, které se táhnou přes celou šířku vozidla. Široká maska ​​chladiče s jedinečným vzorem spolu s nízko nastavenými světlomety umístěnými na každé straně masky vytváří okamžitě rozeznatelný prvek. Maska chladiče modelu Premium je navržena s jedinečným síťovaným vzorem. Chromovaná linie kolem krychlových, full-LED světlometů a tónovaný mosazný chrom aplikovaný na znak Hyundai. Pro všechny přední části používá Hyundai stejnou barvu karoserie, aby maximalizoval moderní a čistý styl vozidla.

Snížené linie pásu a velkoplošná panoramatická okna na bocích zlepšují celkový výhled a poskytují pocit otevřenosti. Tento pocit prostornosti, inspirovaný tradičním korejským architektonickým stylem zvaným ashanok, dává cestujícím pocit, jako by byl vnější prostor propojen s vnitřkem.

Zadní část má jednoduchý a čistý vzhled, s poutavými svislými koncovými světly a širokým zadním oknem. Zadní nárazník je snížen, aby cestujícím pomohl snadno naložit a vyložit náklad. Zadní kombinované žárovky modelu používají design Hyundai Parametric Pixel ve tvaru lampy. Zajímavý je i design 18palcových kol s motivem diamantového vzoru.

Prémiový a pohodlný interiér

V7robce uvádí, že interiér modelu STARIA je inspirovaný salonkem výletní lodi, poskytuje luxusní pocit a uvolněný prostor. Architektura vozidla s nižšími spodními partiemi a velkými panoramatickými okny vytváří pro cestující prostorné a podnětné prostředí. Futuristické je i pracoviště řidiče, s 10,25palcovým displejem předního displeje, středovým dotykovým panelem a tlačítkovou elektronickou řadicí pákou.

Model STARIA Premium nabízí řadu dalších interiérových prvků, které promění zážitek z mobility cestujících. Je plný množství úložných prostor, například na horní konzole, spodní části sdruženého přístroje a nahoře a dole na středním panelu. Box středové konzoly je vybaven držáky nápojů, porty USB a dalším úložným prostorem pro řidiče i spolujezdce.

Sedmimístný špičkový model nabízí na sedadlech druhé řady relaxační režim. Po stisknutí tlačítka se sedadla automaticky sklopí do polohy, která pohodlně rozloží váhu cestujícího a zlepšuje celkovou rovnováhu těla.

Sedadla druhé řady mají u devítimístného modelu možnost otočení o 180 stupňů tak, aby cestující na nich mohli sedět čelem k cestujícím ve třetí řadě. To nabízí nový zážitek, při kterém mohou cestující mluvit a dívat se na sebe i za jízdy. 64 barevná ambientní náladové osvětlení je k dispozici ve všech variantách STARIA Premium a poskytuje výjimečnou atmosféru interiéru. Harmonické přímé a nepřímé osvětlení lze rozsvítit v kokpitu řidiče, na podlahové konzole a obložení dveří. 

Zdroj: Hyundai Motor Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code