Nejen auta. Ford bude vyrábět respirátory

V těchto dnech, kdy jedna automobilka za druhou hlásí přerušení výroby, je potěšitelné, když reakce na ohrožení virem nekončí tímto opatřením. V rámci svých možností hledají některé firmy způsob, jak pomoci minimalizovat dopady vzniklé situace.

Jednou z automobilek, která možnost jak pomoci nalezla, je Ford Motor Company, která spojila síly s dalšími společnostmi a dala svoje výrobní i vývojové kapacity k dispozici pro výrobu naléhavě potřebného zdravotnického vybavení.

Ford ve spolupráci s 3M připravuje hromadnou výrobu respirátorů s pohonem a přívodem vzduchu. Společně pracují na nové konstrukci, využívající komponenty obou firem. Cílem je uspokojit naléhavou poptávku ze strany zdravotníků. Vedle výroby v továrnách 3M Ford aktuálně zvažuje možnosti výroby respirátorů tohoto typu také ve vlastních závodech.

Kromě toho Ford spolupracuje se společností GE Healthcare na rozšíření výroby zjednodušené verze plicního ventilátoru GE Healthcare.

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Dále bude Ford v součinnosti s UAW bude každý týden vyrábět více než 100 000 obličejových masek, které jsou nyní naléhavě zapotřebí pro zdravotníky, dělníky v továrnách i prodavače. Ford také využije své kapacity 3D tisku k výrobě jednorázových respirátorů pro zdravotníky.

Světu i Americe nastalo složité období. Je čas jednat a spolupracovat. Díky navázání mezioborové spolupráce můžeme účinně pomoci lidem, kteří to potřebují, i těm, kdo v této krizi stojí v první linii,“ řekl výkonný předseda Ford Motor Company Bill Ford. „Ve Fordu cítíme silnou povinnost přispět svým dílem k řešení krize, stejně jako jsme to dělali vždy ve 117leté historii naší společnosti.“

 

Respirátory s pohonem a přívodem vzduchu

Odborníci Fordu spolupracují se společností 3M na navýšení výrobních kapacit jejích respirátorů s pohonem a přívodem vzduchu. Společně také vyvíjejí novou konstrukci, jež by využívala díly od obou společností. Tento nový typ respirátoru by mohli v závodech Fordu vyrábět členové UAW (United Auto Workers, americká odborová organizace pracovníků v automobilovém, leteckém a zemědělském průmyslu).

Týmy Fordu a 3M úspěšně nalézají nové uplatnění pro skladové díly. Ventilátory byly původně určeny k odvětrávání sedadel ve Fordu F-150, k čistění vzduchu se používají HEPA filtry 3M a napájení respirátoru po dobu až osmi hodin zajistí baterie z příručního nářadí.

 

Plicní ventilátory

Ford a GE Healthcare (divize zdravotnických potřeb koncernu GE) spolupracují na rozšíření výroby zjednodušené verze plicního ventilátoru GE Healthcare, který pomáhá dýchat pacientům s plícemi zasaženými nemocí COVID-19. Tyto ventilátory by se mohly vedle továren GE vyrábět rovněž u Fordu.

.

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Respirátory a obličejové masky

Designérský tým Fordu ve Spojených státech pracuje na výrobě průhledných celoobličejových masek pro zdravotníky a další pracovníky v první linii. Masky předcházejí neúmyslnému kontaktu s tekutinami a v kombinaci s respirátorem N95 představují efektivnější ochranu před koronavirem než respirátor N95 samotný.

Prvních tisíc masek se vyzkouší ve třech detroitských nemocnicích. Do konce tohoto týdne by jich mohlo být hotovo zhruba 75 000, další se budou vyrábět tempem 100 000 kusů týdně.

Ford nasadí rovněž své 3D tiskárny na výrobu jednorázových respirátorů pro zdravotníky. Po schválení příslušnými úřady spustí Ford výrobu počátečním tempem 1000 kusů měsíčně, bude ji však co nejrychleji navyšovat.

Ve spolupráci s britskou vládou zvažuje Ford jiný projekt výroby plicních ventilátorů, v tomto případě bez účasti GE Healthcare.

V Číně společnost Jiangling Motors, partner Fordu v joint venture Ford of China, darovala 10 speciálně vybavených sanitních vozů Transit nemocnicím ve Wu-chanu, kde epidemie koronaviru začala.

Společnosti i jednotlivci s nápady na to, jak přispět k řešení situace, se mohou Fordu hlásit přes online formulář na www.fordnewideas.com.

 

Zdroj: Ford Motor Company

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code