Nejen auta. Hudební festival Praha Září odveze Volkswagen

Dnes začíná v prostorách pražského Výstaviště Praha festival Praha Září, který bude trvat až do 28. září 2020 jako náhrada nejvýznamnějších pražských festivalů zrušených letos kvůli pandemii koronaviru.

Praha Září spojuje do jedné akce přední pražské festivaly, které byly letos zrušeny v rámci opatření proti šíření onemocnění COVID-19. Pod společnou hlavičkou se tak uskuteční programy festivalů LetNíLetNá Praha, Pražské jaro, United Islands of Prague, Metronome.cz, Pražský mezinárodní filmový festival, Signal a designblok.

Festival proběhne ve dnech 8. až 28. září 2020 na Výstavišti Praha v pražských Holešovicích. Partnerem festivalu je Volkswagen, který připravil nejen pro fanoušky hudby, tance, kina, divadla a kultury doprovodný program včetně možnosti testovacích jízd v novém elektromobilu ID.3. Zájemci budou moci usednout za volant a absolvovat zkušební jízdu, aby se mohli na vlastní kůži vyzkoušet, co nabízí elektromobilita.

Volkswagen ID.3 je prvním modelem značky, nabízeným výhradně s elektrickým pohonem. Cestující mají k dispozici prostorný interiér, ve kterém si mohou užívat tichou, ale současně dynamickou jízdu. K vynikajícím jízdním vlastnostem a snadné ovladatelnosti přispívá nízké těžiště ve spojení s rovnoměrným rozložením hmotnosti mezi nápravy. Aerodynamická karoserie a vyspělý systém napájení elektromotoru o výkonu až 150 kW (204 k) ve spojení s účinnou rekuperací kinetické energie umožňují dojezd až 549 km na jedno nabití sady akumulátorů (podle metodiky WLTP). U vrcholné verze s nabíjecím výkonem až 125 kW se doplní dostatek elektrické energie pro ujetí 350 km za pouhých 30 minut. Nový Volkswagen ID.3 je na českém trhu aktuálně k dispozici se střední velikostí baterie a dojezdem 420 km /dle WLTP) za ceny od 1 014 900 Kč. Nabídka verzí s menší a větší baterií bude brzy následovat.

Do své expozice Volkswagen přivzal i značku RunCzech, u níž si na své přijdou fanoušci běhání a také agenturu SportInvest, kde si bude možné za účasti profi fotbalistů zasoutěžit ve střele na bránu nebo stolním fotbálku. Svůj prostor dostane také nadační fond Mathilda, který na Výstaviště dorazí s celou smečkou vodících psů a podělí se s diváky o zajímavé vyprávění týkající se tréninku vodících psů.

Více informací naleznete na www.prahazari.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code