Nejen auta. I značka DS spojuje své modely s vrcholnou módou

Značka DS Automobiles, která vznikla jako projekt luxusních vozů, vycházejících z technologie značky Citroen představuje svou první kolekci. Je inspirována módním průmyslem a přináší do modelů značky DS Automobiles nádech haute-couture, módy té nejvyšší úrovně. První kolekci, která dostala označení ESPRIT DE VOYAGE, charakterizují světlé interiéry zvýrazňující exkluzivní povrchové úpravy a bohatá výbava vybízející k cestování.

Kolekce ESPRIT DE VOYAGE  bude uvedena na trh v roce 2023 u modelů DS 4 a DS 7.

Model DS 4 ESPRIT DE VOYAGE vychází z modelu DS 4 RIVOLI. Přináší exkluzivní detaily a bohatou nadstandardní výbavu. Interiér je podle slov tvůrců symbolem úniku. Zdobí ho šedý odstín Galet na sedadlech ze zrnité kůže a nový harmonický odstín Šedá Granit na bočních panelech a obložení palubní desky v kůži Nappa. Přináší tak pocit světla spojený se specifickým světlým odstínem a původním know-how.

Na přístrojové desce je v kůži vyražen nápis ESPRIT DE VOYAGE. Zobrazení mapy Evropy je vykresleno paprsky soustředěnými kolem motivu Clou de Paris. Ten symbolizuje výchozí bod a místo, kde byla tato kolekce vytvořena: DS DESIGN STUDIO PARIS. Na dveřních prazích je rovněž umístěn nápis ESPRIT DE VOYAGE s uvedenou ikonickou mapou. Obruba koberečků je ve specifickém šedém odstínu, který ladí s interiérem.

Zvenčí byl vzor vyrytý laserem na krytech zrcátek záměrně upraven tak, aby naznačoval pohyb a aerodynamiku a symbolizoval tak cestování. Přední část vozu zdobí maska DS WINGS v leskle černém odstínu. Je umístěná mezi světlomety DS MATRIX LED VISION. Mřížka chladiče je doplněna kaskádou chromovaných prvků. Okna a víko zavazadlového prostoru získaly elegantní ozdobnou leskle černou lištu. Devatenáctipalcová kola CANNES s diamantovým výbrusem a matným lakem představují nový matný odstín Šedá Anthracite.

S černou střechou v odstínu Perla Nera lze kombinovat šest odstínů karoserie: Šedá Lacquered, která se objevuje i na zapuštěných klikách dveří, Šedá Platinium, Bílá Cristal Pearl, Černá Perla Nera, Bílá perleť Nacré nebo červená Velvet.

Výbava zahrnuje hands-free přístup a startování, přední a zadní parkovací asistent se zpětnou parkovací kamerou, DS EXTENDED HEAD UP DISPLAY, systém infotainmentu DS IRIS SYSTEM, DS SMART TOUCH. Jízdu usnadňuje systém poloautonomního řízení DS DRIVE ASSIST 2. 0 a světlomety DS MATRIX LED VISION. Kromě toho nabízí DS 4 ESPRIT DE VOYAGE paket Elekrická sedadla s vyhřívanými a odvětrávanými předními sedadly s masážní funkcí a vyhřívaný volant. Nechybí ani elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru, hliníkové kryty pedálů a vrstvená akustická boční okna.

DS 4 ESPRIT DE VOYAGE je k dispozici ve verzi s benzínovým motorem PureTech 130 či dieselovým motorem BlueHDi 130 a také plug-in hybridním motorem E-TENSE 225.

Objednávky jsou přijímány od 8. března, cena pro ČR ještě není známa, ve Francii bude začínat na 44 550 €.

.

Model DS 7 ESPRIT DE VOYAGE vychází z verze RIVOLI a nabízí exkluzivní interiér ze světlé kůže a rozšířenou standardní výbavou. Motiv Clou de Paris, převzatý od legendárního gilošovaného vzoru, který používali pařížští hodináři, symbolizuje místo, kde se nachází DS DESIGN STUDIO PARIS. Paprsky, které z něj vycházejí, vytvářejí mapu Evropy. Tento design vytvořený pro verzi ESPRIT DE VOYAGE je u této kolekce proveden několika různými způsoby.

Kůže Nappa v odstínu Šedá Perle na přístrojové desce je za tepla embosovaná technikou, kterou vyvinuli řemeslníci společnosti DS Automobiles, díky níž působí jedinečně plasticky. Stejné linie se opakují na prazích a logu na předních dveřích a na speciálně upravených krytech zrcátek.

Uvnitř kabiny se objevují světlé jasné odstíny, a to na sedadlech v tlačené kůži a ozdobných prvcích z kůže Nappa v odstínu Šedá Perle, která je pro tuto kolekci specifická. Jedinečné úpravy se dočkaly také koberečky s novou barvou obruby, která dokonale ladí se světlými tóny interiéru.

Při pohledu zvenku je na dveřích vyobrazen nápis ESPRIT DE VOYAGE. Kryty zpětných zrcátek mají specifický laserem gravírovaný vzor. Linii zvýrazňuje leskle černá  úprava masky DS WINGS, okenních lišt, střešních nosičů a předního nárazníku v kombinaci s leskle černou mřížkou chladiče s řadou chromovaných prvků. Exkluzivní devatenáctipalcová kola OYAMA rovněž získala specifické dekorativní prvky Brillant Black.

K dispozici je šest barev karoserie: Bílá perleť Nacré, Bílá Cristal Pearl, Šedá Lacquered, Šedá Platinium, Černá Perla Nera nebo Modrá Saphir.

Základní výbava zahrnuje hands-free přístup a startování, přední a zadní parkovací asistent se zpětnou parkovací kamerou, systém infotainmentu DS IRIS SYSTEM a světlomety DS PIXEL LED VISION 3. 0. Kromě toho nabízí DS 7 ESPRIT DE VOYAGE i vyhřívaná odvětrávaná přední sedadla s masážní funkcí a nastavitelný sklon opěradla zadních sedadel. Najdete zde i hliníkové kryty pedálů, osvětlení interiéru PolyAmbient i vrstvená akustická boční okna. Chybět samozřejmě nemůže ani elektricky ovládané víko zavazadadlového prostoru s hands-free přístupem.

DS 7 ESPRIT DE VOYAGE je k dispozici ve verzích s dieselovým motorem BlueHDi 130 a také s plug-in hybridním motorem E-TENSE 225 a provedení E-TENSE 4×4.

Objednávky jsou přijímány od 8. března, cena pro ČR ještě není známa, ve Francii bude začínat na 52 500 €.

Zdroj: DS Automobiles, P Automobil Import

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code