Nejen auta. Technologie pomáhají vyvolávat vzpomínky

Unikátní nástroj pro vyvolávání vzpomínek zvítězil v letošní soutěži Lexus Design Award 2022. Využívá technologii sledování pohybu a pomáhá seniorům trpícím demencí znovu zapojovat přirozená gesta. Tyto kroky se následně využívají jako audio-vizuální zpětná vazba u párového zařízení, které podporuje soustředění a vzpomínky.

Autorkou projektu pojmenovaného Rewind je návrhářka Poh Yun Ruová. Ta ve svých pracích dlouhodobě usiluje o pozitivní dopady na společnost a vnímá design jako cestu k vývoji inkluzivních řešení pro všechny lidi bez rozdílu ve společenském postavení.

Nástroj byl vybrán z šesti finálních projektů v rámci online akce, kde každý z finalistů prezentoval svoji práci před porotou. Šestice projektů navržených finalisty soutěže Lexus Design Award 2022 bude součástí expozice značky Lexus na milánském týdnu designu 2022, celosvětově největší akci na poli designu, pořádané počátkem června.

„Soutěž Lexus Design Award poskytuje úžasnou příležitost proměnit původní projekt ve skutečný produkt a nesmírně mě těší, že jsem měla možnost potkat se s tolika nadšenými návrháři z celého světa a učit se od nich,“ říká Poh Yun Ruová

Lexus Rewind
Soutěž podporuje tvůrce z celého světa

Mezinárodní soutěž Lexus Design Award, pořádaná od roku 2013, podporuje nadějné tvůrce z celého světa. Cílem je dosáhnout společenských přínosů cestou podpory návrhářů a tvůrců, jejichž projekty mají potenciál utvářet lepší budoucnost. Šestice finalistů získá vzácnou příležitost proměnit své návrhy v prototypy pod odborným vedením předních návrhářů. Díky soutěži dostávají účastníci prostor v globálních médiích s výhodou rychlého posunu profesní kariéry.

Zdroj: Lexus, Toyota Central Europe – Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code