Nejen auta. Toyta spouští půjčovnu aut

Toyota oznámila uvedení nové značky KINTO, zaměřené výhradně na nabídku pronájmu, půjčování a spolujízdy. Jde o součást záměru Toyoty proměnit se postupně z firmy zabývající se vývojem a prodejem automobilů ve firmu, poskytující také různé typy dopravních služeb nejen privátním zákazníkům, ale i firemním uživatelům po celém světě.

Slovní podoba nové značky je odvozena od japonského slova Kintoun (letící dešťový oblak, poskytující ‚dopravu na vyžádání‘ slavné kreslené postavičce v Japonsku). KINTO chce být podobně jako Kintoun k dispozici vždy, když zákazník hledá snadný a chytrý způsob cestování, kdykoli a kdekoli.

Cílem záměru je

– oslovit prostřednictvím odlišné a specifické značky s nové uživatele služeb mobility, od jednotlivců po firemní zákazníky.

– zvýšit podíl na trhu služeb pronájmu vozidel s kompletním servisem, zahrnujících poskytování vozidel formou ‚vše v jednom‘, a to firemním i privátním zákazníkům;

– využívat data z provozu vozidel za účelem vývoje a uvádění služeb, jako jsou např. půjčování automobilů, spolujízda nebo služby poskytované formou předplatného;

– připravit se na začleňování budoucích vyspělých technologií autonomního řízení.

Naše nová značka mobility KINTO signalizuje, že firma je více než kdy dříve odhodlána reagovat na postupně se měnící potřeby mobility zákazníků. Toyota a Lexus jsou etablované automobilové značky, zhmotňující spolehlivé a kvalitní vozy. Prostřednictvím KINTO chceme vytvořit neméně silnou značku služeb mobility – značku, která důsledně přináší mimořádné zákaznické zkušenosti, ať se přesouváte nedaleko svého domova nebo cestujete na jiných trzích. KINTO ztělesňuje ambice Toyoty nabídnout stále lepší mobilitu pro všechny,“ říká Matthew Harrison, výkonný viceprezident pro obchod, Toyota a Lexus.

.

.

Služby s označením KINTO se budou na jednotlivých trzích zavádět postupně. Na evropských trzích se jako první objeví následující:

KINTO One: nabídka služeb pronájmu s kompletním servisem pro jednoduché používání vozidla, zahrnující samotné vozidlo, servis a pojištění v jedné měsíční splátce.

KINTO Share: služba samoobslužného půjčování široké modelové řady hybridních vozidel automobilů. Stávající služba půjčování automobilů Yuko, kterou Toyota momentálně poskytuje v několika evropských městech (Dublin; Benátky; Kodaň; a Madrid), bude přejmenována na KINTO.

KINTO Join: spolujízda s cílem propojit zaměstnance, kteří chtějí sdílet vozidla v rámci každodenního dojíždění do práce.

KINTO Flex: pronájem vozidel na bázi předplatného, nabízející vyšší flexibilitu.

Aktuálně se vyhodnocují i další formy služeb, jako např. stopování vozidel mávnutím nebo aplikace podporující více režimů. Uvedené služby budou nabízet snadný přístup prostřednictvím mobilních aplikací a integrovaných plateb.

V Evropě tak jde o službu, jejíž masovější využití se dá očekávat hlavně v budoucnosti, kdy masivní pseudoekologická opatření a tlak na prosazení elektromobility způsobí v zemích EU nedostupnost automobilu pro běžného občana a takováto služba umožní alespoň movitějším zákazníkům potřebnou individuální mobilitu.

Zdroj: Toyota Central Europe – Czech, redakčně upraveno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code