Nejkrásnější koncepční vůz 2021 je DS Aero Sport Lounge

Model DS Aero Sport Lounge je držitelem další z cen na výstavě Festival Automobile International, Grand Prix pro nejkrásnější koncepční vůz roku 2021.

Výstava Festival Automobile International se obyčejně koná v idylickém prostředí pařížské Invalidovny. Zde se odehrává také koná E-Prix Formule E. Ta letos změnila svůj formát a stala se stoprocentně digitální.

Hlavní cena Festivalu, Grand Prix pro nejkrásnější koncepční vůz, putuje vozu DS Aero Sport Lounge.

Koncepční model DS Aero Sport Lounge představuje nový tvar automobilu s cílem využít aerodynamickou účinnost jako hybatele avantgardy a objekt touhy. Vedle impozantního vzhledu, k němuž přispívají obrovská kola a propracovaný tvar, nabízí vůz DS Aero Sport Lounge i interiér ve stylu francouzské haute couture. Využívá při tom udržitelné, a přitom vznešené materiály: bavlněný satén, slaměné intarzie a hedvábí.

Z palubní desky zmizely obrazovky. Místo nich zůstaly velké noblesní plochy, na které jsou promítány potřebné informace. Řidič ovládá rozhraní pohybem ruky, který zachytávají ultrazvukové senzory. Elektrická technologie využívající zkušenosti šampiónů Formule E nabízí výkon 500 kW (680 koní) a dojezd více než 650 kilometrů.

Stejně jako všechny koncepty značky DS Automobiles, i vůz DS Aero Sport Lounge byl testován v běžném provozu na otevřených silnicích.

Zdroj: DS Automobiles, P Automobil Import

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code