Nejlepší koncepční automobil podle časopisu Wallpaper je Hyundai 45

Studie koncepčního elektromobilu Hyundai 45 byla v letošním únorovém čísle renomovaného časopisu Wallpaper* zvolena redaktory časopisu Wallpaper* vítězem ankety Design Awards v kategorii „Best Concept Car“ (Nejlepší koncepční vůz).

Koncepční elektromobil Hyundai 45, poprvé odhalený na Frankfurtském autosalonu 2019, byl časopisem Wallpaper* jmenován „Nejlepším koncepčním vozem“. Studie 45 představuje možnosti vyspělé techniky pro autonomní jízdu a elektrický pohon, přičemž právě tato kombinace jí vynesla vítězství v prestižní anketě.

Hyundai 45 je inspirován studií Pony Coupe z roku 1974. Označení 45 odkazuje na úhel sklonu předního a zadního okna, 45 stupňů. Moderní samonosná karoserie ve stylu „fastbacku“ je charakterizována čistými liniemi a minimalistickým stylem.
Hyundai u tohoto koncepčního vozu využívá dosud ne zcela obvyklé možnosti současné techniky. Například místo tradičních vnějších zpětných zrcátek používá boční kamery. Jeho interiér je prostorem, který je schopen se přizpůsobit rozmanitým životním stylům cestujících. Hyundai odhalil studii 45 ve světové premiéře na Frankfurtském autosalonu 2019 jako koncept stylu značky Hyundai, „Style Set Free“, kladoucí důraz na individualizaci designu a funkce.

 

Hyundai 45 předjímá novou éru automobilového designu značky Hyundai, zaměřeného na elektrifikaci, autonomní technologie a inteligentní design.
„Žijeme v éře digitalizované mobility. Hyundai 45 přesto vrací do automobilového designu trochu nostalgického šarmu v moderní podobě,“ řekl SangYup Lee, viceprezident a vedoucí designérského centra Hyundai. „Jsme potěšeni, že kombinace dalekosáhlých inovací a krásy z dob minulých byla skvěle přijata a oceněna jedním ze světově nejvýznamnějších časopisů, věnujících se designu a životnímu stylu.“
„Studie Hyundai 45 kombinuje analogový šarm s uhlazenými plochami a elegantními liniemi,“ řekla Sarah Douglasová, šéfredaktorka časopisu Wallpaper*. „Toto vozidlo je decentní, moderní, uhlazené a jednoduché – přesně ve stylu Wallpaperu*.“

 

Wallpaper*, založený v roce 1996, je nejvýznamnější značkou v oblasti designu a životního stylu na světovém mediálním trhu. Časopis hraje klíčovou roli v objevování a prosazování nejtalentovanějších designérů na celém světě a stojí v čele globální kreativní komunity.
Již 16. ročník ankety Wallpaper* Design Awards oceňoval „nejvíce vzrušující a nejpřínosnější místa, produkty, lidi a fenomény“. Každý rok vybírá tým magazínu Wallpaper*, společně s globální sítí spolupracovníků, nejlepší návrhy v různých kategoriích. Kompletní seznam všech vítězů byl zveřejněn v letošním únorovém čísle časopisu Wallpaper*, který je již v prodeji.

 

Zdroj: Hyundai Motor Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code