Nejoblíbenějším autem Čechů jsou bílé Škodovky

Alespoň to tvrdí průzkum, který si nechal zpracovat ČSOB Leasing. Nejčastěji nakupovaným vozem jsou podle něj automobily střední kategorie a modely Škoda Octavia a Superb. Z barev je, jak mezi muži tak mezi ženami, nejpopulárnější bílá. Na dalších místech muži preferují šedou nebo černou, ženy dávají přednost veselejší červené.

Od roku 2013 také stoupá podíl prodaných vozů kategorie SUV. Podle dat Svazu dovozců automobilů roste meziročně o desetitisíce.

Většina kupujících upřednostňuje nákup vozidla z vlastních úspor, nicméně roste obliba financování vozu leasingem.

Při nákupu je pro zájemce klíčovou potřebou jistota ohledně původu a minulosti vozidla a možnost si vozidlo před koupí vyzkoušet. Češi věnují při nákupu čas k prohlídce vozidla, prověření jeho historie, jeho původu a nechají si rádi poradit od odborníků.

Při výběru pohonu dnes již dávají Češi přednost benzínu před naftou. Elektromobily, pravděpodobně s ohledem na jejich vysokou pořizovací cenu a problematickou použitelnost, tvoří zatím spíše okrajovou část úvěrů na vozidlo. „Auta s alternativním pohonem se těší jen minimálnímu zájmu ze strany českých řidičů a jejich zastoupení na trhu s novými vozy je jedno z nejnižších v EU. Spotřebitelé v tuzemsku dávají většinově přednost osvědčené kvalitě před nejistými alternativami bez nutné infrastruktury,“ komentuje výsledky Petr Dufek, ekonom ČSOB.

Zdroj: Československá obchodní banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code