Nejprodávanější Renaulty jsou oranžové Clio v nejvyšší výbavě

Renault Clio je model, který se prodává již od roku 1990 a ti starší z nás si ho pamatujeme hlavně z kampaně před mnoha lety, ve kterých toto autíčko vystupovalo v roli malého ďáblíka s rohy. Za tak dlouhou dobu ho bylo prodáno přes 15 milionů kusů a prošlo pěti generačními obměnami, ale stále se udržuje na žebříčku prodejnosti na vysokých pozicích, je celosvětově nejlépe prodávaným modelem značky a letos v únoru se stalo dokonce lídrem prodejů všech vozů v celé Evropě.

.

U nového Renaultu Clio páté generace je nejoblíbenější pohonnou jednotkou na českém trhu benzínový motor TCe 100, který představuje přibližně tři čtvrtiny prodeje od uvedení modelu na trh v září 2019. Nejčastěji volenou barevnou verzí nového Renaultu Clio je Valencia Orange a dva ze tří prodaných vozů jsou ve dvou nejvyšších výbavách.

V loňském roce bylo na českém trhu zaregistrováno přes tři tisíce kusů modelu Clio. V České republice obvykle většina zákazníků mívá zájem o vyšší verze vybavení vozů, nejčastěji se rozhodují pro verze Intens (téměř 60% prodejů). Nejoblíbenější vybíranou barvou je prémiová uváděcí barva oranžová Valencia (více jak 30% prodejů), velké popularitě se ovšem těší i automobily v barvách červená Flamme (15% prodejů) nebo ikonická modrá Iron, kterou zákaznící znají z verzí R.S. Line (přes 10%).

Co se týká interiéru vozu, téměř polovina zákazníků, kteří si koupili verzi Intens si objednalo kontrastní bílý vnitřek. Barevné lišty do interiéru si doplatila čtvrtina zákazníků.

Nový Renault Clio nabízí nový multimediální systém Easy Link s velkým dotykovým displejem o úhlopříčce až 9,3’’, s automaticky aktualizovanou navigací a s intuitivním vyhledávačem míst Google.

Nový Renault Clio nabízí nejvyšší stupeň bezpečnosti. V rámci své třídy je nejbezpečnějším vozem, když získal pět hvězdiček v testu Euro NCAP. Automobil disponuje nejrozsáhlejší nabídkou asistenčních systémů v rámci tohoto segmentu. Velmi vysoko hodnocen byl zejména systém autonomního nouzového brzdění AEBS s funkcí detekce chodců a cyklistů, který je součástí standardu od první verze vybavení.

V letošním roce navíc Renault na modelu Clio představí další novinky:

– Hybridní verzi Clio E-TECH 140k, které dosahuje až 80 % doby jízdy ve městě v plně elektrickém režimu spolu s úsporou spotřeby paliva v městském cyklu až 40 % oproti benzínovému motoru.

– Clio LPG z tovární výroby. Na LPG jezdí téměř 15 milionů vozidel v Evropské unii a 26 milionů na celém světě a Renault nabízí tento pohon již od r. 2010. RENAULT uvádí nový dvoupalivový benzínový a LPG motor TCe 100 LPG i u Nového Clia. Tento motor zlepšuje výkon a současně snižuje spotřebu a emise CO2. Nabídka dvoupalivového benzínového a LPG motoru je ověřené řešení, snadno použitelné, levné a provozně úsporné. Přináší také zejména četná daňová zvýhodnění.

– verzi TCe 100 X-Tronic, která patří mezi nejlevnější automaty na trhu vůbec, která je již nyní v nabídce.

 

Zdroj: Renault

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code