Největší setkání veteránů a příznivců značky Citroën v historii České republiky proběhne 7. září v Letňanech

Největší setkání veteránů a příznivců značky Citroën v historii České republiky, které proběhne v rámci  oslav výročí 100 let značky Citroën v sobotu 7. září na Letišti Letňany představí kompletní průřez historií značky a nabídne opravdové unikáty. Počet přihlášených vozů přesáhl stovku.

Více než 100 veteránů na ploše 500 m2provede návštěvníky historií značky od prvních modelů z roku 1919, 2CV, DS až po současné vozy. Na místě budou k vidění i opravdu vzácné kousky. Poprvé bude české veřejnosti představen prezidentský vůz SM Opera Chapron, 2CV 4×4 a další veterány nevyčíslitelné hodnoty.V sekci 2CV – populárních „KACHEN“ – bude k vidění více než 20 těchto ikonických vozů v různých provedeních a úpravách.

Akci bude moderovat Dalibor Gondík, vystoupí zde také populární moderátor Marek Eben adalší osobnosti, které hrdě jezdí značkou Citroën.

Registrace na akci je možná na stránce ww.stoletcitroen.cz/100-let. V infostánku Citroën za ni pak získáte malý dárek. Navíc budete mít možnost zúčastnit se specializovaných workshopů a přednášek. Vstupné na akci je zdarma.

Kromě historických vozů se návštěvníci mohou těšit na testovací centrum nových vozů, kde bude pro testovací jízdy připraveno 20 modelů. Představí se zde i Berlingo a Spacetourer se střešními stany a kempingovou výbavou AUTOHOME pro dobrodružné rodinné výpravy.

Připraven bude i atraktivní doprovodný program pro celou rodinu – krytá FUN zóna s modelovými autodráhami, simulátory, dětský koutek a chill-out zóna. Na návštěvníky čekají také venkovní šlapací káry na dopravním hřišti četníka ze St. Tropez nebo soutěž o nejlepší čas v 2CV CROSSU s modely na dálkové ovládání. Ve FUN zóně budou také velké skákací hrady a další atrakce pro děti. Butik Citroën Origins nabídne stylové dárkové předměty ze speciální kolekce 100 let Citroën. Po celou dobu trvání akce bude možné kromě klasického občerstvení zakoupit také typické francouzské delikatesy a nápoje.

SETKÁNÍ 100 LET CITROËN se koná ve spolupráci s Letištěm Letňany. Ve stejnou dobu a ve stejném areálu probíhá akce „DEN LETIŠTĚ LETŇANY”, kde si můžete prohlédnout historická letadla na zemi i ve vzduchu, leteckou show i letadla současné produkce.

  • SM OPERA CHAPRON – kabriolet, ve kterém jezdil prezident G. Pompidou. Na světě existuje pouze cca10 kusů těchto modelů nevyčíslitelné hodnoty.
  • 2CV SAHARA – kachna 4×4 se dvěma motory, na světě je zhruba 35 těchto exemplářů. V Muzeu Citroën bude  k vidění i šasi Sahary s koly a 2 motory.
  • S největší pravděpodobností bude na akci kvidění i první vůz Citroën z 1919 –  TYPE A

Galerie:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code