Nevíte, co o víkendu? ECO energy Rallye Bohemia pro vozy s alternativním pohonem je možností

Již potřetí se v rámci Rally Bohemia bude konat ECO energy Rally Bohemia pro vozy s alternativními typy pohonu.
I v roce 2020 bude součástí doprovodného programu 47. ročníku Rally Bohemia soutěž v jízdě pravidelnosti elektromobilů a vozů s alternativním pohonem. Závod je otevřen i řidičům nezávodníkům.

ECO energy Rally Bohemia je soutěží, při které mají posádky za úkol co nejpřesněji dodržet stanovený jízdní průměr na jednotlivých měřených úsecích – zkouškách pravidelnosti (RS). Soutěží se ve čtyřech etapách, které se konají od čtvrtka do neděle v termínu 9. – 12. 7. Posádky při soutěži absolvují více než 700 km tratě podle klasického šipkového itineráře, čímž se ECO energy Rally Bohemia stane nejdelší ECO rally v ČR.

Soutěží se na více než dvaceti zkouškách pravidelnosti, které čítají dohromady přes 330 km a povedou po náročných a zajímavých malebných zákoutích a členitých silničkách Liberecka, podhůří Jizerských hor, Mladoboleslavska a Kokořínska. Účastníci se na několika zkouškách pravidelnosti svezou po uzavřených rychlostní zkouškách Rally Bohemia či před diváckými tribunami na Autodromu Sosnová u České Lípy.

Na start letošního ročníku ECO energy Rally Bohemia se postavilo celkem 29 posádek jedoucích s elektromobily, či vozy s alternativním pohonem. K vidění je 24 elektromobilů, 4 vozidla typu „plug-in hybrid“ a jeden vůz s pohonem na CNG. Pohled do startovní listiny nabízí celkem 16 různých výrobců. I v roce 2020 je součástí závodu také pohár pořadatele „rally spotřeby“, kde se ukáže, který elektromobil byl v rámci ujetých více než 700 km nejúspornější.

Letošní novinkou je pohár výrobců elektromobilů neboli World Rally Elektromobile. Při prvním ročníku budou mezi sebou soupeřit DS Automobiles, Tesla ČR, KIA MOTORS CZECH, Opel CZ, Mercedes Benz cars ČR a Peugeot CZ.

ECO energy Rally Bohemia odstartoval ve čtvrtek v 17 hodin na Staroměstském náměstí primátor Mladé Boleslavi MUDr. Raduan Nwelati. Od pátku se jedou již ostré soutěžní etapy. Na trati RS je více než 250 tajných měřících bodů a on-line výsledky s přesností na desetinu sekundy zpracovává španělská firma ANUBE Sport.

Základnou ECO energy Rally Bohemia 2020 se po dobrých zkušenostech z minulého ročníku stane centrum města Liberec, které nám poskytne zázemí na náměstí Dr. E. Beneše. Spolupořadatelem ECO energy Rally Bohemia 2020 je statutární město Mladá Boleslav. Partnery pak Liberecký a Středočeský kraj.

 

Zdroj: Rally Bohemia, DS Automobiles

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code