Nová generace modelu Hyundai i10 postupně odkrývá tvář

Typické městské vozítko, vhodné pro ženy. Takovým je model i10 společnosti Hyundai. Ta dnes zveřejnila první skicu zcela nové generace před její světovou premiérou na zářijovém mezinárodním autosalonu IAA 2019 ve Frankfurtu nad Mohanem.

Verze, určená pro indický trh již byla představena, od evropského provedení se ale, dle slov zástupců značky, liší jak designem, tak poháněcím ústrojím i výbavou. Automobilka pokračuje ve své strategii jako u předchozích generací modelů v segmentu A i dalších segmentech – pro různé regiony vyvíjí různé modely.

Nový i10 je opravdu zcela novým modelem. Design se výrazně odlišuje od aktuální generace. Významně byla změněna také nabídka poháněcích ústrojí, funkcí v oblasti konektivity a bezpečnostní výbavy.

Nejnovější zástupce produktové řady „i“ korejského výrobce automobilů se vyznačuje nově pojatým dynamickým designem, v němž hrají významnou roli kontrasty mezi hladkými plochami a ostrými liniemi. Proporce zcela nového modelu byly optimalizovány změnami šířky, výšky a průměru kol. Výsledkem je energický a agilní vzhled.
Zcela nová generace modelu i10 má mladý a dynamický design, který je v segmentu A výjimečný. Široká maska chladiče vyjadřuje sportovní charakter a zahrnuje světla pro denní svícení, což je tradiční stylistický prvek modelové řady i10. Šířku vozu a jeho vizuální stabilitu umocňují trojúhelníkové otvory pro přívod vzduchu do podběhů kol, které navíc vylepšují aerodynamiku. Již zdaleka jsou zřetelné střešní sloupky C ve tvaru písmene X, jež jsou jednoznačným identifikačním znakem a přitahují pohled k logu, umístěnému na střešním sloupku. Plochy s jedinečným trojúhelníkovým motivem vizuálně zdůrazňují šířku vozu a poukazují na umístění kol v rozích karoserie.

Zcela nový i10 představí mnoho nových prvků výbavy v oblastech konektivity a bezpečnosti. Blue Link®, Apple Car Play, Android Auto, bezkabelové nabíjení chytrého telefonu a zadní kamera zajistí bezpečnostr a pohodlí při cestách. Nový model má jednu z nejrozsáhlejších bezpečnostních výbav ve své třídě. Asistent pro odvrácení kolize s překážkou vpředu FCA (Forward Collision-Avoidance Assist) detekuje radarovým senzorem na přídi nejen vozidla, ale také chodce před vozem. Standardní výbava zahrnuje rovněž asistenta pro rozpoznávání únavy řidiče DAW (Driver Attention Warning) a asistenta pro jízdu v jízdním pruhu LKAS (Lane Keep Assist System). Řidiči zcela nového modelu i10 budou moci používat také na přání dodávaného asistenta dálkových světel HBA (High Beam Assist).

Fotografická upoutávka naznačuje vzhled zcela nového modelu i10, který později uvidíte ve finální podobě pro sériovou výrobu. V současnosti neuvádíme specifické informace, například o motorech nebo výbavách. Více informací slibuje automobilka zveřejnit v nadcházejících týdnech.

.

Zdroj: Hyundai Motor Czech s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code