Nová generace SUV Peugeot 2008 přijede i na elektřinu

Peugeot dnes představil inovovaný model 2008, nejmenší SUV značky. Vůz je k dispozici se 4 úrovněmi výbavy: Active, Allure, GT Line a GT, všechny jsou k dispozici bez ohledu na zvolený typ pohonu.

Zákazník si dle svých potřeb a způsobu využití vozů může vybrat mezi benzínovým, naftovým, nebo 100% elektrickým motorem.

Benzínová verze počítá s kombinovanou spotřebou od 5,43 do 6,06 litrů na 100 km, naftové motory si řeknou o 4,5 nebo 4,73 litru podle verze motoru.

Elektromobil disponuje motorem o výkonu 100 kW (136 k) s točivým momentem 260 Nm, baterie o kapacitě 50 kWh nabízí dojezd až 310 km. Baterie jsou zabudované v podlaze, což zaručuje, že prostornost kabiny a objem zavazadlového prostoru jsou stejné jako u vozů se spalovacím motorem. Doba nabíjení se pohybuje od 16 hodin po 30 minut pro nabití 80 % baterie prostřednictvím veřejných rychlodobíjecích stanic.

Ovládání automatické převodovky EAT8 je 100% elektrické což umožňuje snadné a intuitivní používání. Doplňují ho ovladače na volantu, aby řidič mohl v případě potřeby řazení rychle převzít.

Posun značky k luxusnějším kategoriím produktů potvrzuje i velice elegantní dvoubarevné provedení střechy Black Diamond a sítotiskem potištěný C sloupek u verzí GT Line a GT.

Díky tvaru čelního skla je kapota horizontálnější a celek působí mohutnější. Nový Peugeot 2008 zaujme při pohledu zepředu hrdě působící rovnou maskou chladiče (u elektrické verze v barvě karoserie), propracovanou kapotou a potkávacími světly s LED diodami umístěnými pod světlomety.

Kromě obvyklé nabídky jsou k dispozici nápadné výrazné odstíny karoserie pro ještě osobitější styl:
– Červená Elixir, barevný lak pro zvýšení hloubky a barvy odstínu;
– Modrá Vertigo, třívrstvý lak pro zářivý povrch;
– Oranžová Fusion, nový metalický odstín exkluzivně pro nový Peugeot 2008.

S délkou 430 cm a rozvorem 260 cm nabízí pohodlný zavazadlový prostor o objemu 434 l (norma VDA V210), a to u všech verzí včetně elektrické. Modularitu zajišťují dvě úrovně podlahy zavazadelníku (v závislosti na provedení) a zadní lavice, po jejíž sklopení vznikne prakticky rovná plocha.

Informace jsou umístěny v zorném poli řidiče a jsou promítány ve formě hologramu. V závislosti na své důležitosti nebo aktuálnosti se zobrazují blíž k očím řidiče.

Pestrá nabídka odkládacích prostor, z nichž některé jsou zcela nové, umožňuje uchovávat na palubě vozu různé předměty každodenní potřeby. Kromě tradičních dveřních kapes a přihrádky před sedadlem spolujezdce je zde velká schránka pod přední středovou loketní opěrkou a další před řadicí pákou. Nenápadný úložný prostor se rovněž nachází ve spodní části středové konzoly. Najdete v něm velmi praktickou podložku pro indukční nabíjení smartphonu, který lze také uložit do víka přihrádky. Příjemným doplňkem interiéru je střešní okno. Jeho otevírání směrem ven zachovává prostornost ve výši hlavy i na zadních sedadlech.

Nové SUV Peugeot 2008, určené na mezinárodní trhy bude v prodeji od konce roku 2019. Vyrábět se bude ve španělském městě Vigo pro evropské trhy a ve Wu-chanu pro Čínu.

Zdroj: P Automobil Import

Galerie:
Peugeot 2008, model 2019

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code