Nové elektrické SUV kupé Volkswagen ID.5 vyrazilo na náš trh

Volkswagen rozšiřuje rodinu ID. a ohlásil zahájení prodeje ID.5 a ID.5 GTX, dalšího modelu eletrické řady, který na českém trhu doplňuje model ID.3 a globální model ID.4. Vůz představuje zástupce provedení SUV kupé, což je kombinace robustního SUV ve spojení s aerodynamikou kupé. To vše na modulární platformě MEB pro elektromobily.

Volkswagen ID.5 Pro Performance and ID.5 GTX

Nový Volkswagen ID.5 přichází na český trh se dvěma úrovněmi výbavy: Pro a GTX.

ID.5 sériově nabízí výbavu, která u variant Pro zahrnuje mimo jiné 19“ kola z lehké slitiny, LED světlomety s automatickou regulací, zadní LED svítilny.

V interiéru najdeme adaptivní tempomat ACC, asistenční systém Front Assist, navigační systém Discover Pro s 10“ displejem, ultrazvukové senzory Park Pilot vpředu a vzadu, služby We Connect, App-Connect Wireless, dekorační osvětlení s výběrem 10 barev světla, 3 zónovou automatickou klimatizaci Climatronic, tepelné čerpadlo, vyhřívané sklo čelního okna, Keyless Start a senzor deště.

Verze GTX se odlišuje například 20“ koly z lehké slitiny, inteligentními světlomety IQ.LIGHT LED Matrix a 30 barvami dekoračního osvětlení interiéru.

V obou případech je pod podlahou uložena největší akumulátorová baterie určená pro modely ID. Její využitelná kapacita 77 kWh umožňuje teoretický dojezd na jedno nabití 486 km (GTX) až 512 km (Pro/Pro Performance). Zatímco vrcholná verze GTX disponuje dvěma elektromotory o celkovém výkonu 220 kW (299 k) a pohonem všech kol 4MOTION, u varianty „Pro“ mají zákazníci na výběr dva výkonové stupně – 128 kW (174 k; Pro) nebo 150 kW (204 k; Pro Performance).

Mezi technické novinky patří mimo jiné nový software ID. generace 3.0, který optimalizuje nabíjecí výkon a hlasové ovládání. Poskytuje rozsáhlou konektivitu, která umožňuje mimo jiné aktualizovat systémy vozidla technologií „Over-the-Air“ s bezdrátovým přenosem dat. Na přání je dodávaný systém Travel Assist. Ten využívá spolupráci adaptivního tempomatu ACC a asistenta pro jízdu v jízdním pruhu Lane Assist, údaje navigačního systému a data od ostatních vozidel z cloudu, zprostředkované sériově dodávanou technologií Car2X.

Navzdory karoserii ve stylu kupé mají cestující uvnitř vozu prostor pro pohodlné cestování. Výška stropu nad sedákem na zadních sedadlech je jen o 12 mm nižší než v modelu Volkswagen ID.4. Díky rozvoru náprav 2766 mm se interiér modelu ID.5 vyrovná svou prostorností o číslo větším SUV. Základní objem zavazadlového prostoru je až 549 litrů.

Orientaci v nabídce zákazníkům usnadňuje velmi jednoduchá struktura výbav na přání, která zahrnuje výhodné specifické pakety ve dvou variantách – základní a Plus – a k tomu další prvky výbavy na přání. Prodejci značky Volkswagen mají připraven kompletní sortiment produktů a služeb pro nabíjení od nástěnných nabíječek ID.Charger přes odbornou montáž a zprovoznění nabíjecího zařízení u zákazníka až po zajištění odběru elektrické energie.

Součástí sériové výbavy všech variant jsou také nabíjecí kabely pro domácí zásuvku (230 V) a pro veřejné nabíjecí stanice (Mennekes 2). Sadu akumulátorů lze nabíjet výkonem až 11 kW v případě střídavého proudu, resp. až 135 kW při použití stejnosměrného proudu. Při cestování na dlouhé vzdálenosti mohou majitelé vozů ID.5 využívat síť rychlonabíječek IONITY. Za optimálních podmínek lze za pouhých 30 minut doplnit dostatek elektrické energie pro dalších 390 km (ID.5), resp. 320 km (ID.5 GTX) podle metodiky WLTP.

Volkswagen vyrábí modely ID.5 a ID.5 GTX v závodě Cvikov. Základní cena modelu ID.5 Pro byla stanovena na 1 311 900 Kč včetně DPH, výkonnější Pro Performance vyjde na 1 352 900 Kč. Sportovní ID.5 GTX stojí 1 513 900 Kč. Na všechny modely ID.5 se vztahuje prodloužená záruka na 3 roky/90 000 km.

Zdroj: Volkswagen, Porsche Česká republika s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code