Nové Toyota Corolla a RAV4 získaly nejvyšší hodnocení v bezpečnostních testech

Letos uvedené modely Toyota Corolla a RAV4 dosáhly maximálního pětihvězdičkového výsledku v nejnovějších přísnějších testech bezpečnosti vozidel (2019) organizace Euro NCAP. Toyota Corolla i RAV4 dosáhly vynikajících výsledků ve všech čtyřech kategoriích Euro NCAP.

Dospělí cestující

Děti

Zranitelní účastníci silničního provozu

Bezpečnostní asistenční systémy

Corolla

95 %

84 %

86 %

77 %

RAV4

93 %

87 %

85 %

77 %

Výsledky nové Toyoty Corolla a Toyoty RAV4 v bezpečnostních testech potvrzují přirozenou odolnost podvozku a karoserie vyplývající z architektury TNGA (Toyota New Global Architecture), kde se v široké míře uplatňují výztuhy na klíčových místech a jsou použity prvky z vysokopevnostní oceli k pohlcování a rozptylování energie nárazu mimo kabinu.

V základní výbavě Toyoty Corolla a Toyoty RAV4 je vždy nová (druhá) generace bezpečnostního paketu Toyota SafetySense, v souladu se strategií automobilky Toyota zpřístupňovat vyspělou bezpečnostní výbavu všem zákazníkům. Součástí uvedeného bezpečnostního paketu je předkolizní bezpečnostní systém (PCS) s rozpoznáváním chodců a cyklistů, adaptivní tempomat (ACC), upozorňování na opuštění jízdního pruhu (LDA) se zásahy do řízení, automatické přepínání dálkových světel (AHB) a systém rozpoznávání dopravních značek (RSA).

Předkolizní bezpečnostní systém Toyoty Corolla a Toyoty RAV4 získal maximální počet bodů v testech za nízkých rychlostí (odpovídajících jízdám po městě), kdy dokázal zabránit nehodě za všech zkoušených rychlostí. Paket Toyota SafetySense prokázal dobré výsledky i za cestovních rychlostí po dálnici. Při dojíždění pomaleji jedoucího vozu se dokázal vyhnout nehodě za všech testovaných rychlostí. A při dojíždění stojícího nebo zpomalujícího vozidla buďto dokázal střetu zcela zabránit, nebo alespoň zmírnit jeho následky.

Dobré výsledky ukázala i funkce rozpoznávání chodců a cyklistů, která je součástí uvedeného systému: střetům s chodci a cyklisty se podařilo zabránit při testování za všech podmínek, za denního světla i v noci.

Zdroj: Toyota Central Europe – Czech, spol.s r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code