Touring Sports: Nejpraktičtější Corolla, kam se vejde všechno

Nejprodávanější vůz světa, Toyota Corolla, se letos dočkala nové generace a tří provedení:
Sedan, Hatchback a Touring Sports. Poslední jmenovaný v řadě nahradil variantu combi, z čehož je jasné, že jde o nejdelší a nejpraktičtější z těchto modelů.

Při jeho vývoji však v Toyotě nezanevřeli ani na styl. Díky nasazení podvozkové platformy TNGA není nové kombi pouhou odvozeninou od hatchbacku, ale představuje na první pohled samostatný a nezávislý model. Touring Sports se pyšní v dané třídě největším prostorem pro nohy zadních cestujících. Prostornost je tu obecně velkým pojmem, kufr nabízí objem 598 litrů s mnoha prvky ke zvýšení praktičnosti a funkčnosti. Zvětšil se také rozestup mezi pasažéry vepředu i vzadu.

Zaujme kultivovaným a smyslným vzhledem s aerodynamickou linií střechy a elegantní a současně robustní karoserií. Vzadu se designový motiv Touring Sports zaměřuje na markantní široká ramena blatníků, doširoka rozmáchlé full-LED koncové svítilny a ostře skloněné zadní sklo.

Dynamický design Corolly Touring Sports je dále zdůrazněn několika volitelnými dvoubarevnými kombinacemi. Zákazníci mohou kombinovat lakování karoserie s černým provedením střechy a střešních sloupků, nebo lemováním spodní části masky chladiče.

Corolla Touring Sports přináší i vylepšený design interiéru, jehož výsledkem je prostorný, moderní a konzistentní prostor s novými texturami, barvami a výplněmi v zájmu co nejvyšší úrovně kvality na pohled i na dotek. Díky tužší karoserii má tento vůz nižší těžiště, větší rozsah nastavení volantu v podélném směru a tím pohodlnější polohu za volantem lepší jízdní vlastnosti.

 

 

Novinkou celé modelové řady Corolla je také plně hybridní pohon o objemu 2,0 litru s extrémně nízkými emisemi. Kromě něj je u verze Touring Sports k dispozici také jeden klasický spalovací motor, a to přeplňovaný benzínový čtyřválec o objemu 1,2 litru a výkonu 116 koní, anebo hybridní ústrojí 4. generace o objemu 1,8 litru a výkonu 122 koní.

K jízdnímu chování a agilitě přispívá nízká zástavba motoru, nízko umístěná sedadla a uložení hybridní baterie pod zadními sedadly. Díky spojení uvedených opatření se Corolla Touring Sports chlubí nízkým těžištěm.

Ke zpříjemnění pobytu řidiče i všech cestujících na palubě vozu slouží rozsáhlá řada luxusních prvků výbavy i technologií, například prémiový head up displej, soustava ozvučení JBL GreenEdge Premium, bezdrátové dobíjení mobilních telefonů nebo multimediální soustava Toyota Touch.

 

Cena začíná na částce 514.900 Kč u provedení Active s benzínovým motorem 1.2 Turbo (114 k) a 6st. manuální převodovkou a vyšplhá se k sumě 804.900 Kč u verze Executive s benzínovým motorem 2.0 Hybrid (180k) a automatickou převodovkou e‑CVT.

 

zdroj: Toyota.cz

Galerie:

Toyota Corolla Touring Sports

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code