Nový Lexus ES je nejbezpečnějším velkým rodinným a hybridním vozem v Evropě

Nový Lexus ES ovládl přední příčky dvou kategorií: „velké rodinné vozy“ a „hybridní vozy / elektromobily“, v rámci udílení cen ‚Nejlepší ve své kategorii‘ organizace Euro NCAP za rok 2018.

Ocenění navazuje na pětihvězdičkový výsledek organizace Euro NCAP, kterého model ES letos dosáhl v rámci nových nejpřísnějších kritérií platných pro rok 2018.

Model ES, postavený na nové, mimořádně tuhé podvozkové platformě GA-K, rovněž disponuje nejnovějším paketem technologií aktivní bezpečnosti Lexus Safety System+, což se opět odrazilo ve vynikajícím výsledku testování

Nový Lexus ES sedmé generace je nejbezpečnějším velkým rodinným vozem za rok 2018 a nejlepším hybridním automobilem v Evropě. Tato ocenění získal v rámci prestižní ankety Euro NCAP.

Ocenění navazuje na pětihvězdičkový výsledek organizace Euro NCAP, kterého ES letos dosáhl s mimořádným průměrným skóre 86,25 – jedním z nejvyšších napříč všemi vozy testovanými podle nových nejpřísnějších kritérií platných pro rok 2018, včetně nezávislého nouzového brzdění (AEB) na ochranu cyklistů.

Součástí výbavy nového ES je nejnovější verze paketu Lexus Safety System+, jenž zahrnuje propracované technologie aktivní bezpečnosti značky Lexus. Vůz se kromě toho může pochlubit mimořádnými parametry pasivní bezpečnosti, které vyplývají z ultra tuhé podvozkové platformy GA-K (Global Architecture-K) a nabídky 10 airbagů již ve standardu.

Nejnovější verze bezpečnostního paketu Lexus Safety System+ přináší nové schopnosti a zahrnuje více jízdních situací, během nichž dokáže zajistit vyšší ochranu řidiče i posádky a napomoci zabránit výskytu nehody. Z nových funkcí jde např. o rozpoznávání cyklistů za denního světla v rámci předkolizního bezpečnostního systému PCS nebo funkci rozpoznávání chodců po setmění.

Systém Lexus Co-Drive, spojující dynamický tempomat řízený radarem a asistent pro sledování stopy, přináší další stupeň bezpečnosti zajišťující podporu řidiče s cílem zvýšit jeho bezpečnost.

Paket Lexus Safety System+ je k dispozici pro 99 % modelů Lexus prodávaných v Evropě, v souladu se snahou značky neomezovat přínosy vyspělých bezpečnostních technologií pouze na špičkové modely v nejvyšších stupních výbavy, ale nabízet je pro celou škálu vozů.

Nový Lexus ES si čeští zákazníci již mohou objednávat. Na prvních padesát prodaných vozů je připravena limitovaná nabídka First Edition, díky níž si mohou vůz pořídit se zvýhodněním až 258 000 korun vč. DPH.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code