Nový nejmenší Hyundai se začal vyrábět v Turecku

Zcela nový model i10 je nejnovější generací zástupce značky Hyundai v segmentu A. V porovnání s předchůdcem obdržel kompletně nově navržený, elegantní design sportovnějšího střihu. Model, navržený, vyvinutý a vyráběný v Evropě, je charakterizován mladistvým, dynamickým designem, nejlepší bezpečnostní výbavou ve své třídě a komplexní konektivitou.

.

.

Karoserie povyrostla do šířky o 20 mm a současně je o 20 mm kratší. Zavazadlový prostor o objemu 252 litrů patří mezi největší v segmentu A. Součástí výbavy je velký počet vyspělých funkcí z oblasti konektivity, které jsou v automobilech této cenové kategorie opravdovou vzácností, včetně telematického systému Bluelink a připojení chytrého telefonu prostřednictvím rozhraní Apple CarPlay a Android Auto. Veškeré funkce vyspělých technologií jsou zobrazovány na osmipalcovém barevném dotykovém displeji, který je největší v segmentu A.

.

.

i10 navíc nabízí bezpečnostní výbavu, jež patří mezi nejkomplexnější ve své třídě, s řadou asistenčních systémů a vyspělých technologií i souborem prvků Hyundai SmartSense, podporujících aktivní bezpečnost.

Výrobní závod Hyundai Assan Otomotiv Sanayi (HAOS) v tureckém Izmitu byl slavnostně otevřen již v roce 1997 a je nejstarším závodem Hyundai mimo území Koreje. Téměř 2500 zaměstnanců v něm vyrábí až 230 000 vozů ročně. Zcela nový i10 se bude na smontážní lince střídat spolu s modelem i20. V roce 2019 oslavila společnost Hyundai ve svém tureckém závodě výrobu již dvoumiliontého vozu.

Nový i10, nejnovější model v nejprodávanější produktové řadě Hyundai „i“, se začne v Evropě prodávat od začátku února 2020.

 

Zdroj: Hyundai Motor Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code